اجتماعیشهریمحیط زیست

آقای وزیر کشور به کشتار غیرانسانی و ناجوانمردانه سگهای آفریده پروردگار توسط شهرداریها خاتمه دهید

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز؛ پخش فیلم دردناک کشتار سگها این حیوانات آفریدگار توانا و دوست وفادار انسان در فضای مجازی توسط عوامل از خدا بی خبر و متاسفانه در جهت تامین منافع شخصی، باردیگر دل مردم عاطفی و عاشق و حامی حیوانات ایران سرفراز را بدرد آورد.
سرویس محیط زیست:سوال مردم ایران از مسئولان وزارت کشور و نیز از بعضی از مدیران شهرداریهای کشور که متولی ساماندهی سگهای بی سرپرست بوده این است که با وجود شیوع ویروس کرونا که شاید یک امتحان الهی و احتمالا آخرالزمانی برای مردم ایران و سراسر جهان است، کشتار این حیوانات بیگناه و وفادار که همواره در طول تاریخ خدمتگزار مردم بوده اند، دیگر چه صیغه ای است.!!

با توجه به بودجه ای که وزارت محترم کشور به امر ساماندهی سگها در سراسر کشور به شهرداریها اختصاص داده است که میباستی شامل زنده گیری اصولی، رعایت اصول بهداشتی،عقیم سازی و رهاسازی باشد،چرا توسط پیمانکاران و به واسطه برخی از عوامل مرتبط با شهرداری ها که متاسفانه با شراکت در کسب روزی حرام که به خون این موجودات بیگناه خداوند آلوده است، زحمات مسئولان وزارت کشور را زیر سوال برده و ضمنا با تاسف سوژه ای برای رسانه های بیگانه فراهم نموده و آبروی نظام جمهوری اسلامی را مورد تعرض قرار میدهند،مگر این موجودات دوپای انسان نما نمیدانند که دین مبین اسلام مظهر انسانیت و دوست داشتن بوده و همواره سفارش آن به مردم و مسئولان برمبنای دوری از آزار حیوانات و مخلوقات آفریدگار است. به قول شاعر گرانقدر ایران زمین،”میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است”.
من به شخصه آقای رحمانی فضلی وزیر محترم کشور را بعنوان یک روزنامه نگار باسابقه به خوبی میشناسم. انسانی وارسته،مبادی آداب،متدین و عاشق خدمت که با همه کارشکنی ها و سختی ها تلاش میکنند که تا حد ممکن کارشان را در خدمت صادقانه به مردم انجام دهند. اما نمیدانم چرا در مورد این معضل غیرانسانی آزار و کشتار سگها این حیوانات باوفا کوتاهی نموده و دستور اجرای اصولی ساماندهی،نظارت و پیگیری آنرا صادر نمی فرمایند،که متاسفانه باعث ناراحتی و رنجش خاطر بسیاری از انسانهای شریف حیوان دوست و سوء استفاده عده ای از عوامل ناجوانمرد در برخی شهرداریها شده است.

آقای وزیر کشور اگر شما دستور توقف کشتار و تعیین مجازات برای عوامل سوء استفاده چی آنرا صادر فرمایید، بطور یقین با بودجه تعیین شده وزارت کشور و به دنبال آن کمکهای بی دریغ طرفداران حیوانات و N.G.O های موضوع،ساماندهی این موجودات در سطح ایده آل و انسانی انجام خواهد شد.
من و سایر دوستان رسانه ای کشور وقتی که فیلمهای مربوط به کشتار ناجوانمردانه را دیدیم بسیار متاثر شدیم.
ما روزنامه نگاران رسانه های گروهی کشور و به نمایندگی از طرف مردم شریف حامی طبیعت و حیوانات و نیز N.G.O های مربوطه از مسئولان وزارت کشور تقاضا داریم که به مساله کشتار ناجوانمردانه سگهای بیگناه و نیز رسیدگی به نحوه قراردادهای غیرقانونی و غیراصولی برخی پیمانکاران را مورد بررسی کامل قرار داده و یکبار برای همیشه به این حرکات بیرحمانه افراد مال دوست که با پول خون این موجودات بیگناه،ارتزاق میکنند،خاتمه داده و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از این قبیل حرکات به دور از انسانیت و مغایر با اصولش برای همیشه باز بداریم.
در خاتمه، ای انسان به یاد داشته باش که نظام طبیعت و آفرینش به ما نیازی ندارد بلکه ما به طبیعت و موجودات در آن برای زندگی نیازمند هستیم. بترسیم از روزی که به امر پروردگار طبیعت علیه ما طغیان کرده که نمونه کوچک آنرا این روزها با ویروس نامرئی کرونا شاهد هستیم.
به خود آییم و خود را اصلاح کنیم که شاید دیگر فرصتی نباشد.
دکتر پرویز عطایی

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

2 دیدگاه

  1. یک ملت از قاطعیت، صلابت و شجاعت و نوع دوستی آقای دکتر عطائی قدردانی می کنند. خوشحالیم که بعد از سال ها کوشش این مرد در راستای سیاست های کلی نظام هم دست مفسدان اقتصادی را رو کردند و هم عاملان قتل حیوانات را.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن