اقتصاد کلان و بودجهاقتصادی

اجازه نمی دهیم ترامپ پلیس اقتصادی دنیا شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می گویند ترامپ می خواهد پلیس اقتصادی دنیا شود اما ما اجازه این کار را نمی دهیم.

به گزارش اقتصاد روز،  محسن رضایی شامگاه امروز در مراسم افتتاح پتروشیمی مسجدسلیمان اظهار کرد: دوستان چینی کار خوبی را با ما شروع کردند و امیدوارم که با دست پر راه اندازی این پتروشیمی را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: کار خیلی خوبی شروع شده و این پروژه نماد خیلی چیزها در کشور ایران است؛ اولین نماد این است که محیط کسب و کار در کشور آماده نیست یعنی ۲۰ سال است که اینجا برای انجام یک کار بزرگ تلاش شده و با استانداردهای دنیا باید بین سه تا پنج سال تمام می شد.

رضایی بیان کرد: درس اول این پروژه این است که مسائل فراوان فرهنگی، اجتماعی و حتی شاید به تعبیری سیاسی دست به دست هم داده و وضعیت کشور را برای یک ایستادگی در مقابل ظلم های بزرگی تبدیل کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اینطور نیست که آمریکا بتواند همه درهای دنیا را به روی ایران ببندد؛ ایران از قبل برجام هم با چین دقیق و طبق زمانبندی پیش رفت و وقتی فاز اول آن به بهره برداری برسد، ۳ هزار تن اوره و ۲ هزار و ۵۰۰ تن آمونیاک در روز تولید می شود. در این پروژه نزدیک به ۵ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

رضایی عنوان کرد: یک سرمایه نیمه جان به یک ثروت بزرگی تبدیل می شود؛ ما قادر هستیم ایستادگی کنیم و سرپای خود بایستیم.

وی گفت: به همه گروه های سیاسی در ایران توصیه می کنم که خیلی از نیروهای کارآمد کشور وقت خود را در این بازی های سیاسی تلف نکنند اگر هر کدام باقیات صالحات برای خود می گذاشتند، کشور گلستان می شد.

رضایی گفت: دولت آمریکا یک بار دیگر تصمیم گرفته که با ملت ایران زورآزمایی کند و در این ۴۰ سال اخیر چندمین بار است که از رو نمی روند و خجالت نمی کشند و از شکست های پی در پی خود عقب نشینی نمی کنند. آقای ترامپ نمی داند که ملت ایران دست خالی در مقابل صدام با کلی حمایت توانست پیروز شود.

وی بیان کرد: ترامپ، جنگ اقتصادی را دوباره به راه انداخته در حالی که نمی تواند جنگ نظامی راه بیندازد. وی در مقابل اروپا، چین و روسیه و همه یک تنه ایستاده و از برجام خارج شده و به توصیه های آنها هم گوش نمی دهد. می گویند ترامپ می خواهد پلیس اقتصادی دنیا شود اما ما اجازه این کار را نمی دهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن