اجتماعیارتباطات و فناوریاقتصادیبهداشت و درمان

اخطار برچیده‌شدن به تمامی دکل‌های غیراستاندارد در تهران صادر شد

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با اشاره به تعداد زیاد دکل‌های مخابراتی متخلف در سطح شهر تهران گفت: اخطار برای برچیدن دکل مخابراتی در مجاورت دو مرکز آموزشی در اکباتان صادر شده است.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از ایرنا، فرهود کاظمی با بیان اینکه در شرکت ارتباط مشترک شهر به دنبال ریشه‌یابی موضوع تخلفات دکل‌های مخابراتی هستیم، اظهارداشت: برای اینکه بتوانیم از این تخلفات جلوگیری کنیم صرفا اینکه با تخلف یک یا دو دکل مخابراتی برخورد شود کفایت نمی‌کند و باید در این مورد ریشه‌یابی صورت بگیرد، در واقع، عوامل بروز تخلف از خود تخلف مهم‌تر است.

به گفته وی؛ برای جلوگیری از تخلفات در این حوزه هم باید به مسائلی مانند حوزه قانون‌گذاری، تفکیک ضوابط حقوق تامین‌کنندگان این خدمت و حوزه حقوق مصرف‌کنندگان این خدمت که همه اینها در در بحث دکل‌های مخابراتی نقش آفرینی می‌کنند، توجه کرد.

کاظمی افزود: تخلفات در حوزه دکل‌های مخابراتی تخلفات کمی نیستند و بیشتر آنها تخلف نسبت به ضوابط شهرسازی است.

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر بیان کرد: آمار تمام تخلفات هم در این شرکت جمع‌آوری شده اما با توجه به تعداد زیاد تخلفات رسیدگی به همه آنها زمان‌بر است و همگی در حال بررسی هستند.

وی با اشاره به تذکر شورای اسلامی شهر تهران نسبت به دو دکل مخابراتی در کنار دو مدرسه اظهارداشت: اعضای شورا حسب وظیفه و مسئولیت سنگینی که برعهده دارند سوالات را مطرح می‌کنند ما هم وظیفه پاسخگویی داریم، این دو سایت مخابراتی که در اکباتان هستند مجوز ندارند و پیش از این اخطارهای لازم برایشان ارسال شده است.

کاظمی تاکید دارد: سایت‌هایی که تخلف‌های اینچنینی دارند محدود به یک یا دو مورد نیست، بنابراین زمانی که تخلف گسترده می‌شود روش برخورد با تخلف‌ها هم متفاوت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر گفت: به بیشتر دکل‌های متخلف قبلا ابلاغ شده که باید برچیده شوند اما علاوه بر این اقدامات ما در حال بررسی ریشه‌های بروز این تخلفات هستیم.

کاظمی معتقد است بخشی از این تخلف‌ها به نیاز جامعه و دسترسی شبکه ارتباطات سیار و دیتا برمی‌گردد اما تامین این تقاضا در مسیر استاندارد و ایمن برای شهروند برآورده نمی‌شود.

وی هدف اصلی شرکت ارتباط مشترک شهر را دسترسی ایمن همه شهروندان تهرانی به فناوری بر اساس مصوبات شورای شهر عنوان کرد و گفت: ریشه‌های تخلفات به قبل از تاسیس این شرکت برمی‌گردد، با این حال هم‌اکنون در تلاش برای حذف تدریجی تخلفات در این اکوسیستم هستیم.

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر تاکید کرد: همه تخلفات مربوط به ایمنی شهروندان و آسیب به سلامت آنان نیست بلکه بیشتر تخلف‌ها تخطی از اصول قوانین و شهرسازی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن