اجتماعیاقتصاد کلان و بودجهاقتصادیدسته‌بندی نشدهشهری

ارائه گزارش رییس کمیته امداد در کمیسیون بودجه

حمیدرضا حاجی بابایی عنوان نمود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ( حمیدرضا حاجی بابایی ) مجلس گفت که طرح تامین کالاهای اساسی کمک خوبی برای کمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن محسوب می‌شود.

به نقل از ریاست کمیسیون مجلس :

حمیدرضا حاجی بابایی  اشاره به جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه که با حضور خرسندی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد گفت: در این جلسه عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارائی‌های سرمایه‌ای کمیته امداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کمیته امداد به عنوان یکی از دستگاه‌های حمایتی توانسته نقش بسیار خوبی را در بحث اشتغالزایی ایفا کند.

وی افزود: ما توانستیم در برنامه ۵ ساله ششم توسعه مصوبه خوبی را در ماده ۷۹ برای کمیته امداد داشته باشیم که براساس آن حقوق و مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا ۴ برابر افزایش یافت.
این نماینده مجلس ادامه داد: براساس گزارش خرسندی، کمیته امداد با کسری بودجه مواجه است که با توجه به افراد پشت نوبت برای تحت پوشش قرار گرفتن توسط این کمیته، این موضوع باید بررسی شود.
حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه برداشت ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بند (الف) تبصره ( ۱۸) برای اشتغالزایی از محل صندوق ذخیره ارزی به کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۹۰۰ میلیارد تومان از این رقم به کمیته امداد پرداخت شده و ۶۰۰ میلیارد تومان مابقی آن را هم به امسال منتقل کرده‌اند که نکته قابل قبولی است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد کمیته امداد گزارش اجمالی از وضعیت کنونی خود به همراه پیشنهاداتی در زمینه اشتغالزایی، افراد تحت پوشش و پشت نوبتی‌ها و … به کمیسیون ارائه کند تا این موارد را در بودجه ۱۴۰۰ مدنظر داشته باشیم.
وی با بیان اینکه حدود ۵ میلیون و دویست و هشتاد و نه هزار و هشتصد و پانزده نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: این تعداد حدود دو میلیون و پانصد و هفتاد و سه هزار خانوار می‌شود که در طرح تامین کالاهای اساسی مدنظر قرار گرفته‌اند.
حاجی‌بابایی  با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی بعد از اصلاح و تصویب در کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده تا در دستور صحن علنی قرار بگیرد، گفت: در این طرح تقریبا در دو سطح ۲۱ میلیون نفر و ۶۰ میلیون نفر کمک‌رسانی خواهد شد، مددجویان کمیته امداد جزو آن ۲۱ میلیون نفر قرار می‌گیرند که تقریبا یک اعتبار قابل توجهی برای سبد کالایی آنها تخصیص خواهد یافت.

همچنین این طرح کمک بسیار بالایی برای کمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن محسوب می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر ضرورت وجود نگاه ویژه به کمیته امداد در بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: بودجه‌هایی که تاکنون برای ایجاد اشتغال در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته به محل اصلی خود رسیده و کار انجام شده است که این موضوع نکته قابل قبولی است.

منبع: ایسنا

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن