اقتصادیصنعت و تجارت

اصلاح ساختارهای اقتصادی، بودجه ریزی و مالیاتی مهمترین چالش‌های دولت آینده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

مرتضی نبوی گفت: اصلاح ساختار نظام اقتصادی، بودجه ریزی، مالیات، پولی و بانکی، بهبود فضای کسب و کار و عدم بهره‌مندی از ظرفیت مستعد انسانی از چالش‌های مهم پیش‌روی دولت سیزدهم خواهد بود.
به گزارش اقتصاد روز، دومین نشست نخبگانی تدوین برنامه دولت آینده تحت عنوان دولت مردمی و تحول گرا با سخنرانی سیدمرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران با حضور روسا و دبیران کمیته های 22 گانه این تشکل برگزار گردید.

در این نشست چالش های پیش روی دولت سیزدهم و راهکارهای موجود برای غلبه بر مشکلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مرتضی نبوی در این نشست خاطر نشان کرد: چالش های پیش روی کشور تا حد زیادی در بیانیه گام دوم انقلاب مورد اشاره قرار گرفته و در سخنرانی اخیر رهبر انقلاب به مناسبت عید سعید قربان نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: اصلاح ساختار نظام اقتصادی، اصلاح ساختار بودجه ریزی در کشور، اصلاح نظام مالیاتی، سیستم پولی و بانکی، بهبود فضای کسب و کار، عدم بهره مندی از ظرفیت مستعد انسانی، اصلاح سیستم اداری و قوانین و مقررات دست و پا گیر از جمله چالش های مهم پیشروی دولت آینده است که می بایست برای حل این مسائل برنامه ریزی و اقدام نمود.

در ادامه روسای کمیته های 22 گانه نیز با تاکید بر وجود اصل نگاه راهبردی و کلان نگری و همچنین ضرورت ترسیم نقشه راه مبتنی بر برنامه مدون و موثر، به بیان نظرات خود پرداختند و گزارشی از عملکرد کمیته های متبوع خود ارائه نمودند.

در این نشست تصریح شد، تدوین یک برنامه عملیاتی که مورد اجماع نخبگان کشور باشد بسیار حائز اهمیت بوده و از جمله مواردی است که متاسفانه در دولت های گذشته مورد غفلت قرار گرفته است. چنانچه این اقدام مهم همراه با کادرسازی و تشکیل یک مجموعه منسجم و هماهنگ باشد می تواند گام های بلندی در جهت پیشرفت و تعالی نظام بردارد. تا جایی که مطالبات مردم و رهبر فرزانه انقلاب پاسخ داده شود.

نامگذاری دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی و تحول گرا نیز با توجه به ماهیت حرکت رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) که به طور کامل به صورت مردمی و با نگاه ایجاد تحول به سرانجام رسید، مورد تایید قرار گرفت.

شایان ذکر است مجموعه نشست های تدوین برنامه دولت سیزدهم به صورت دوره ای به همت جامعه اسلامی مدیران با حضور کارشناسان و نخبگان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد.
منبع: تسنیم

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن