اجتماعیبهداشت و درمان

اصلاح سبک زندگی بسیاری از هزینه های درمانی را کاهش می دهد

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت:

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت:

اصلاح سبک زندگی بسیاری از هزینه های درمانی را کاهش می دهد

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اصلاح سبک زندگی با استفاده از ترویج طب ایرانی و اسلامی، بسیاری از هزینه های مردم در عرصه بهداشت و درمان را کاهش می دهد.
محمود خدادوست در آیین افتتاح «نخستین دانشکده و سلامتکده طب ایرانی توسط خیر حاج محمد کریمی ثابت» در قم افزود: امروز در جهان شایع ترین علت بیماری ها را سبک زندگی غلط و راه جلوگیری از آن ها را اصلاح سبک زندگی عنوان می کنند که درایران نیز باید رویه اصلاح سبک زندگی فرهنگ سازی شود.
وی اضافه کرد: اگر بتوانیم درحوزه طب سنتی که از سال 1978 میلادی مورد تاکید و توصیه سازمان بهداشت جهانی است، فعالیت بیشتری داشته باشیم، می توانیم در ترویج عرصه سبک زندگی ایرانی و اسلامی به اهداف مدنظر دست یابیم.
وی به برخی سوءاستفاده ها از طب ایرانی و اسلامی اشاره و بیان کرد: مسئولان امر بهداشت و درمان برای جلوگیری از فعالیت شیادانی که بدون داشتن علم و دانش لازم، با دین و سلامت مردم بازی می کنند، باید مراکز علمی و دانشگاهی معتبر را در عرصه طب ایرانی و اسلامی توسعه دهند.
خدادوست اضافه کرد: باید به نیاز مردم پاسخ منطقی داده شود تا جلوی سوء استفاده کنندگان گرفته شود و اگر برخوردی سلبی با این گروه ها صورت گیرد، فعالیت آن ها زیرزمینی و پیچیده تر می شود.
وی با اشاره به این که امروز طب سنتی جزو فرهنگ مردم شده است، خاطرنشان کرد: طب ایرانی در تمام دنیا معروف است، ولی به نام طب یونانی شناخته شده است.
آیین افتتاح نخستین دانشکده و سلامتکده طب ایرانی که به همت خیر «حاج محمد کریمی ثابت» احداث شده است، با حضور احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس و مسئولان استانی برگزار شد.
این مرکز آموزشی درمانی با زیربنای یک هزار و 600 متر در 6 طبقه با اعتبار 50 میلیارد ریال در مدت یک سال و نیم ساخته شده و دارای بخش هایی از جمله درمانگاه، داروخانه و سه طبقه آموزشی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن