اجتماعیبهداشت و درمانشهری

افزایش دورهمی‌های خانوادگی و عادی انگاری آمار کرونا را افزایش داد

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: افزایش دورهمی‌های خانوادگی و عادی انگاری آمار مبتلا به کرونا را در همدان افزایش داد.

به گزارش افتصاد روز، محمد خیر اندیش ظهر یکشنبه در نشست مشترک ستاد پیشگیری از کرونا و پدافند زیستی شهرستان همدان آغاز فصل سرما، افزایش دورهمی های خانوادگی و عادی انگاری شرایط را از مهمترین اسیب‌های پیش رو برشمرد.

وی گفت: تا کنون هفت هزار مراجعه کننده سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته سلامت در همدان داشته‌ایم که نتیجه آزمایش دو هزار و ۷۳۳ مورد از مراجعه کنندگان کرونا مثبت بوده است.

محمد خیر اندیش افزود: در مراکز درمانی شهرستان همدان نیز چهار هزار و ۹۳۶ مورد بستری با علائم حاد تنفسی داشتیم که نتیجه آزمایش یک هزار و ۸۳۹ نفر از این تعداد کرونا مثبت بوده است.

وی از ارزیابی بهداشتی ۲۱۱ مدرسه ابتدایی، ۷۳ مدرسه متوسطه اول و ۵۳ مدرسه متوسطه دوم در سطح شهرستان از زمان بازگشایی مدارس خبر داد و افزود: ۶۰ تیم محیطی به صورت مستمر متشکل از کارشناسان بهداشتی بر فعالیت مراکز عمومی در سطح شهرستان نظارت دارند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان عنوان کرد: تا کنون یک هزار و ۳۵۲ مورد اخطاریه و ۴۲۷ مورد پلمب در بازرسی‌های تیم‌های محیطی از اماکن عمومی و مراکز توزیع مواد غذایی ثبت شده است.

منبع: ایسنا

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن