اجتماعیاقتصاد مقاومتیشهری

امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده های تحت حمایت ایجاد می شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از ابتدای برنامه ششم توسعه تاکنون ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده و امسال نیز ۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد می شود.

به گزارش اقتصاد روز، سیدمرتضی بختیاری ظهر چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در قالب برنامه ششم توسعه باید سالانه ۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شود، افزود: عملکرد این نهاد با راه‌اندازی ۴۹۰ هزار فرصت شغلی از ابتدای برنامه ششم، تاکنون ۴۰ درصد از اهداف پیش‌بینی شده جلوتر است.

وی به اهمیت نظارت و ارزیابی طرح‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت: اطلاعات طرح‌های اشتغال در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل رصد و پایش است و نظارت بر این طرح‌ها با فعال شدن سامانه نظارت، افزایش می‌یابد.

بختیاری ادامه داد: امسال بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال جامعه هدف از محل تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، منابع اشتغال روستایی و تسهیلات اشتغال شبکه بانکی اختصاص یافته که با تخصیص این اعتبارات، امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در یک‌سال گذشته ۱۷۲ هزار و ۳۶ فرصت شغلی مستقیم و ۶۸ هزار و ۸۱۰ فرصت شغلی غیر مستقیم برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده و این نهاد ۳۴ درصد کل اشتغال کشور را برعهده داشته است.

وی گفت: کمیته امداد در زمینه ارائه خدمات مسکن به خانواده‌های تحت حمایت نیز تاکنون گامی مهم در مسیر خودکفایی و توانمندسازی آنان برداشته که عملکرد آن در حوزه مسکن طی یکسال گذشته از قبیل ساخت و تحویل ۲۶ هزار و ۶۲۷ واحد مسکن شهری و روستایی، انجام تعمیرات و تحویل ۸۴ هزار و ۹۰۶ واحد مسکن نیازمند تعمیر است.

مناطق مرزی استان نیازمند سرمایه گذاری برای رفع بیکاری است

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به فلسفه وجودی کمیته امداد و نقش برجسته این نهاد در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی گفت: توانمندسازی جامعه هدف در ابعاد مختلف از جمله اشتغال، درمان و مسکن توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو تأسیس توانسته در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی بسیار مؤثر واقع شود.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه متأسفانه به دلایل مختلف ظرفیت‌های اقتصادی استان بخوبی به کار گرفته نشده و دولت همه توان خود را برای رفع شکاف محرومیت این استان بسیج کرده است، افزود: برای رفع بیکاری در مناطق مرزی استان نیازمند مشارکت و نقش آفرینی جدی کمیته امداد در سرمایه گذاری هستیم.

شهریاری با اشاره به اینکه کشاورزی سهمی ۳۵ درصدی در اشتغال استان دارد گفت: بخش عمده مناطق روستایی از ظرفیت‌های اشتغال روستایی برخوردار هستند اما بخش اندکی به دلیل شرایط سخت جغرافیایی از این ظرفیت محروم هستند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: طرح‌های راکد و نیمه راکد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که با مشارکت مجتمع اقتصادی کمیته امداد می‌توان زمینه‌ای اشتغال پایدار بسیاری از جوانان را فراهم ساخت.

منبع: مهر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن