بازرگانیصنعت و تجارت

انتخابات اتاق بازرگانی تمام شد، اما داستان آن هنوز تمام نشده است!

انتخابات پرحاشیه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درحالی با حفط فضای تک‌صدایی کنونی به پایان رسید که حاشیه‌های آن هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از سایت تحریریه، انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به پایان رسید، اما حاشیه‌های آن هنوز ادامه دارد.

جابه‌جایی دو اسم در میان برنده‌ها؛ به‌خصوص که یکی از آنها از روسای سابق اتاق است باعث جدی‌تر شدن حاشیه‌های انتخابات اتاق شد.

انتشار اسم سید علینقی خاموشی رئیس اسبق اتاق که ۲۷ سال زعامت آن را برعهده داشت در بین برنده‌ها؛ و انتشار آن در سایت روزنامه دنیای اقتصاد؛ و بعد از چند ساعت تغییر مطلب سایت؛ باعث افزایش بحث‌ها شده است که هنوز هم ادامه دارد.

گروهی از اعضای اتاق به مکانیسم انتخابات انتقاد داشته و معتقدند که از یک طرف؛ اتاق ایران باید انتخابات استانی را برگزار کند، و ازسوی دیگر، شیوه رای‌گیری الکترونیکی را به دلیل عدم اجرای آن در انتخابات‌های سراسری به دلیل ایراد شورای نگهبان، غیردقیق و پراشکال می دانند.

منتقدان می‌گویند، پیروزی کامل فهرست گروه کنونی حاکم بر اتاق باعث ادامه فضای تک صدایی کنونی می‌شود و درحالیکه عموم فعالان اقتصادی به عملکرد اتاق در سال‌های اخیر انتقاد دارند، تداوم وضعیت کنونی نمی‌تواند غالب بازرگانان کشور را خوشحال کند.

شرکت کمتر از ۳۵۰۰ نفر از میان ۱۸ هزار دارنده کارت بازرگانی در استان تهران نشان می‌دهد که اتاق آنگونه که می‌بایست، فعالان اقتصادی را نمایندگی نکرده و به صورت محدود اداره شده است.

فهرست “فردا” به عنوان برنده نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در شهر تهران اعلام شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن