صنعت و تجارتگزارش ویژهنفت و انرژی

بابک افقهی به‌عنوان مدیرعامل تاپیکو منصوب شد

با حکم عارف نوروزی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، شستا

با حکم عارف نوروزی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، دکتر بابک افقهی به‌ عنوان عضو موظف و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (سهامی عام) منصوب شد.

به گزارش اقتصاد روز از به گزارش روابط عمومی تاپیکو، دکتر افقهی از مهرماه سال جاری به‌عنوان سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین منصوب شده بود.

دکتر افقهی دارای لیسانس و فوق‌لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران و دکترای مدیریت استراتژیک است.

در مهم‌ترین سوابق اجرایی بابک افقهی، معاون امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در دولت سیزدهم و نیز معاون وزیر بازرگانی و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در دولت‌های نهم و دهم به چشم می‌خورد.

مدیرعاملی هلدینگ اقتصادی کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران، عضویت در هیئت‌مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، عضویت در هیئت‌مدیره مناطق آزاد اروند و بندر انزلی نیز از دیگر سوابق افقهی است. افقهی به‌ واسطه عضویت در ادوار هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران و نیز مسئولیت کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران، دارای سابقه تعاملی بسیار خوبی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی کشور است.وی دارای مقالات متعدد علمی‌پژوهشی و مؤلف ۴ کتاب تخصصی حوزه اقتصادی و پژوهش‌های آماری بوده و سابقه تدریس دروس مهندسی صنایع و مدیریت در دانشگاه‌های تهران در مقاطع تحصیلات تکمیلی به مدت ۱۶ سال را در کارنامه خود دارد.

لازم به ذکر است، تاپیکو از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های تخصصی کشور در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و از هلدینگ‌های 9گانه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا