صنعت و تجارتگردشگری

بخش گردشگری کشور 11.8 میلیارد دلار درآمد جذب کرد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی ، بخش گردشگری کشور سال گذشته حدود 11 میلیارد و 800 میلیون دلار درآمد ارزی کسب کرده است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز شنبه در حاشیه مراسم گشایش بیست و یکمین جشنواره باغ لاله های گچسر استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: امروز بخش گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین منبع درآمدی و اقتصادی جهان است که باید به این بخش در کشور توجه ویژه داشت.
وی ادامه داد: بخش گردشگری به خاطر شرایط خاص خود امروز کمترین آسیب را از تحریم می بیند و به همین دلیل می تواند به کمک اقتصاد ایران بیاید که این بخش علاوه بر اثرات غیر مستقیم گردشگری ، نشاط اجتماعی ایجاد می کند که قابل قیمت گذاری نیست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد که دولت باید به گردشگری اهمیت بیشتری بدهد و در این راستا خوشبختانه شخص رئیس جمهوری توجه خوبی به هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارند.
وی اظهار داشت: باید هر چه زودتر به موضوع حوزه گردشگری پرداخته شود تا از این طریق بتوان برای کشوردرآمد خوبی به دست آورد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اعتبارات مرمت کاخ مروارید مهرشهر کرج
گفت: متاسفانه مالکیت این کاخ در اختیار ما نیست .
وی ادامه داد: در جریان بازدیداواخر سال 96 از این مجموعه مشاهده شد که آسیب های جدی به این بنا وارد شده و سقف آن از بین رفته است.
وی افزود: به دنبال بازدید از مجموعه کاخ مروارید به اداره کل میراث فرهنگی البرز دستور داده شد که حداقل اقدامات برای حفاظت از این اثر انجام شود که خوشبختانه صورت گرفت و امید است با همکاری مالک ابن مجموعه بتوانیم کار مرمت آن را دنبال کنیم و استاندار البرز نیز کمک کنند تا این اقدام دنبال شود.
مونسان گفت: درصورت مرمت کاخ مروارید این بنای تاریخی می تواند برای البرز درآمد زایی داشته باشد .
وی درخصوص مرمت خانه دکتر مصدق در شهرستان نظرآباد استان البرز اظهار داشت : اجازه مرمت این بنای تاریخی اخذ شد و موانع برطرف شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص میزان خسارت سیل امسال به بناها و آثار تاریخی کشور گفت: آسیب ها جدی نیست و تاکنون مبلغ 700 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی آسیب دیده از سیل به این سازمان درخواست ارسال شده است .
مونسان بیان داشت : قلعه فلک الفلاک خرم آباد در جریان این سیل آسیب جزیی دید که اقدامات کارکنان میراث فرهنگی مانع از آسیب کلی به این اثر تاریخی شد.
وی ادامه داد: پل های تاریخی استان لرستان نیز به نسبت پل های به روز که دچار آسیب شدند کمترین آسیب ها را داشتند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن