اقتصادیبانک و بیمه

«بله» دو میلیونی شد

به گزارش اقتصاد روز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، «بله» علاوه بر ارائه همه خدمات معمول یک پیام رسان از جمله گفت و گو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان ارائه خدمات بانکی از قبیل خرید شارژ، عملیات کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و … را داراست.

این پیام رسان برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه های مجازی در کشور را فراهم کرده است و اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، 17 بانک دیگر به این شبکه متصل هستند و کاربران می توانند از کارت های این بانک ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.

با تمرکز تیم فنی «بله» بر پایداری شبکه، این پیام رسان در بهار امسال به‌صورت متوسط ۹۹.۸ درصد زمان روزانه، در دسترس و در حال ارائه سرویس بوده است.

لازم به ذکر است، این پیام رسان با حمایت بانک ملی ایران توسعه یافته و در فصل بهار به میزان سال گذشته کاربر جدید به این پیام رسان پیوسته است و نرخ حدود ۶۰ درصدی کاربر فعال نسبت به مجموع کاربران آن به ثبت رسید که این آمارها بیانگر پویایی پلتفرم بله و موفقیت در حفظ کاربرانش است.

همچنین امنیت این پیام رسان توسط بانک ملی ایران تضمین شده و کاربران فضای مجازی می توانند با اطمینان خاطر هم از فضای یک پیام رسان بومی بهره ببرند و هم اینکه خدمات بانکی خود را سریع، راحت و به صورت همزمان و ایمن انجام دهند.

نسخه رومیزی (دسکتاپ) این پیام رسان نیز در ماه جاری برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز و لینوکس ارایه شد تا کاربران با استفاده از نسخه رومیزی «بله» نیز بتوانند جز خدمات بانکی به همه امکانات نسخه های مبتنی بر تلفن همراه و وب دسترسی داشته باشند. 

پایگاه بانکداری تمام الکترونیک شعبه بازار بانک ملی ایران افتتاح شد

امروز با حضور غلامرضا پناهی عضو هیات مدیره و جمعی از مدیران ارشد بانک ملی ایران، پایگاه بانکداری تمام الکترونیک این بانک در کنار شعبه بازار افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این پایگاه پنج دستگاه بانکداری الکترونیک VTM، ATM، CRS، GSS و CASHLESS را در خود جا داده است.

دستگاه های مستقر در این پایگاه می توانند انواع خدمات بانکداری الکترونیک روزمره به علاوه خدمات نوینی چون صدور کارت هدیه، صدور کارت نقدی، نقد کردن چک و پرداخت اقساط تسهیلات را به کاربران ارائه دهند.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در مراسم افتتاح این پایگاه با بیان این که این بانک همواره در ارائه خدمات بانکداری الکترونیک پیش قدم بوده است، اظهار کرد: خدمت رسانی به کاربران نباید به آنچه امروز موجود است محدود شود، بلکه باید همواره به روزرسانی شود.

پناهی با اشاره به این که روزانه میلیون ها نفر در بازار تهران تردد کرده و عملیات های مختلف بانکی انجام می دهند، اظهار کرد: شعبه بازار از پرمراجعه ترین شعب بانک ملی ایران است و می طلبد که خدمات الکترونیکی و غیرحضوری در آن بیش از پیش توسعه یابد.

به گفته پناهی، نهادینه کردن خدمات بانکداری الکترونیک می تواند علاوه بر تسریع خدمت رسانی به مردم، تمرکز نیروی انسانی بر خدمات مشاوره ای و توسعه ای را بیشتر کرده و در نتیجه بهره وری را افزایش دهد.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در ادامه این مراسم ضمن حضور در شعبه بازار، از بخش های مختلف آن بازدید و راهکارهایی برای بهبود شیوه خدمت رسانی به مشتریان ارائه کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن