حمل و نقلصنعت و تجارت

بندر شهید بهشتی به منطقه آزاد چابهار پیوست

با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد، بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار پیوستند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی که عصر دیروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، پیوستن بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار، تصویب شد.

در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار قم نیز حضور داشتند، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی پیشنهاداتی را جهت تصویب مطرح کرد که پس از بحث و بررسی با برخی از این پیشنهادات موافقت شد.

در این جلسه همچنین طرح اصلاح محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که مقرر شد این موضوع در جلسه ای با حضور دبیرخانه شورا و وزارت راه و شهرسازی در چارچوب طرح جامع مکران مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن در جلسه آتی شورا مطرح شود.

موقعیت استثنایی بندرشهیدبهشتی چابهار در قیاس با بنادر بزرگ جهان

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نقش سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، احمدعلی کیخا نماینده مردم زابل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره پیوستن بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری به منطقه آزاد چابهار، افزود: الحاق بنادر شهید بهشتی و کلانتری را باید به فال نیک گرفت. معتقدم الحاق بنادر یاد شده به منطقه آزاد چابهار موجب کم شدن فاصله بین بنادر و منطقه آزاد می شود.

وی ادامه داد: فعالیت سازمان بنادر و دریانوردی طی چند سال گذشته در توسعه و پیشرفت بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری بر کسی پوشیده نیست و هرساله شاهد رشد و پیشرفت این دو بندر هستیم. امیدواریم در ادامه مسیر نیز سازمان بنادر و دریانوردی با سرعت بیشتری در جهت توسعه بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری گام بردارد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندر شهیدبهشتی چابهار از موقعیت جغرافیایی استثنایی برخوردار است، عنوان کرد: این بندر از لحاظ موقعیت جغرافیایی جهت انتقال کالا به آسیای میانه و ارتباط با سایر مناطق دنیا در قیاس با سایر بنادر بزرگ جهان نظیر شانگهای، سنگاپور و حتی دبی شرایط بهتری دارد.

وی با تاکید بر اینکه چابهار تنها نقش آفرین در توسعه محلی و منطقه ای نیست، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد چابهار با ایجاد منطقه آزاد زابل می تواند به صورت مکمل در توسعه شرق کشور اثرگذار باشد.

کیخا ادامه داد: زمانی که فاصله پایانه وارداتی و صادراتی با منطقه آزاد کاهش پیدا کند، مشکلات و گرفتاری های مختلف چه در بخش تردد و چه در سایر امور حل خواهد شد.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن