اقتصادیبورس

تعامل بازار سرمایه ایران با ۹ کشور دنیا

جانشین رئیس سازمان بورس اعلام کرد؛

جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین الملل اعلام کرد: تا به امروز بورس ایران، با ۹ کشور «آلمان، سوییس، ترکیه، چین، هنگ کنگ، عمان، یونان، عراق و هند» در موضوعات متفاوت اقدام به تعامل کرده است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، بهادر بیژنی گفت: این برنامه با همکاری مسوولانی که هم در حوزه فاینانس و هم در حوزه بورس فعالیت داشته تنظیم شده که یکی از نکات بسیار مهم در این برنامه، وجود یک رهیافت فعالانه به جای یک رهیافت عکس العملی است. به عنوان مثال اگر احساس کنیم که باید با نهاد ناظری ارتباط داشته باشیم، بهتر است خودمان به سراغ آن ها برویم. منتظر نباشیم آن ها ارتباط را برقرار کنند یا اگر فکر می کنیم بعضی از بازیگران بازار سرمایه، مورد نظر و جزو اهداف ما هستند، خودمان فعالانه برویم، به جای این که منتظر بمانیم آن ها سراغ ما بیایند. به نحوی تلاش شد که دید مارکتینگ را توسعه دهیم.

همکاری با بورس های دنیا

جانشین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به ارتباط نهاد ناظر با فعالان بازار سرمایه در زمینه بین المللی شدن بیان کرد: در این خصوص چند فعالیت مهم صورت گرفته است. مورد اول در صنعت نهادهای ناظر است که توانستیم با چند نهاد ناظر ارتباط عمیق، درازمدت و سازنده برقرار کنیم. از سویی دیگر سازمان بورس تلاش کرد، به جای این که با تعداد بسیار زیادی نهاد ناظر ارتباط سطحی و کم عمقی داشته باشد، با چند نهاد به تعاملات جدی برسد.

وی تصریح کرد: یکی از این ارتباطات موفق با نهاد ناظر آلمان «بافین» است، که با همکاری آن ها در ایران ورکشاپ برگزار شد. همچنین در این مدت ایران هم در آلمان حضور پررنگی داشت و از زمانی که موافقت نامه میان طرفین امضا شد، جلسات متعددی بین دو کشور برگزار شد. آلمانی ها در بحث آیسکو حمایت جدی ای از ایران داشتند. علاوه بر آن، بیش از ۵۰ درصد حجم سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران متعلق به آلمانی ها است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن