اقتصاد کلان و بودجهاقتصادی

تقسیم کار رئیس جمهور برای بانک ها و صندوق توسعه ملی

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در جریان سفر به استان خراسان رضوی تاکید کرد: توسعه اقتصادی و جذب سرمایه خارجی و داخلی با نقش آفرینی بانک ها و صندوق توسعه ملی امکان پذیر است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر روحانی، رئیس‌جمهور در آئین افتتاح و بهره‌برداری همزمان از چند طرح اقتصادی و زیربنایی در خراسان رضوی با اشاره به اهمیت و نقش بانک ها در تامین مالی پروژه ها و طرح های توسعه ای در کشور گفت:  بانک‌ها در کشور ما ستون فقرات توسعه اقتصادی هستند، توسعه اقتصادی و جذب سرمایه خارجی و داخلی بدون بانک امکان‌پذیر نیست و امیدوارم با تلاش بانک‌ها و صندوق توسعه ملی مسئولیت خطیر توسعه اقتصادی کشور محقق شود.

دکتر مرتضی شهید زاده، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی  در همراهی با کاروان تدبیر و امید در سفر به استان خراسان رضوی در جلسه شورای اداری، توسعه و برگزیدگان  و افتتاح پروژه های اقتصادی و زیربنایی استان شرکت کرد.

گفتنی است در جریان این سفر علاوه بر افتتاح پروژه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان در نیشابور، از بیش از  ۳۰طرح و پروژه زیربنایی و توسعه ای با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان در استان خراسان رضوی نیز به صورت ویدئو کنفرانس بهره برداری شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن