اجتماعیشهری

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران آغاز شد+ جزئیات

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران گفت: ثبت‌نام طرح ترافیک برای خبرنگاران که از روز گذشته آغاز شده، تا هفتم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد روز ، علی پیرحسین‌لو در گفت‌وگو با تسنیم، درباره زمان ثبت‌نام طرح ترافیک سال ۹۸، اظهار داشت:  افرادی که سال گذشته در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و با همان روال وضعیت ادامه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: پایه قیمت‌ها طبق مصوبه شورای شهر تهران ۱۵درصد برای معاینه فنی عادی و ۸درصد برای معاینه فنی برتر افزایش دارد، اما یکی از امتیازهایی که به مصوبه طرح ترافیک افزوده شده این است که ساکنین محدوده طرح ترافیک از تخفیف ۵۰درصدی برخوردار خواهند شد.

مشاور معاون شهردار تهران با بیان اینکه امکان ثبت‌نام برای افرادی که تاکنون در سایت تهران من ثبت‌نام نکرده‌اند، فراهم است و هر زمان که بخواهند می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه کنند، تصریح کرد: برخی از مردم بدون شارژ یا بدون ثبت‌نام قبلی به‌صورت اضطراری وارد محدوده می‌شدند، در شرایط جدید برای این دسته از افراد دیگر جریمه به‌صورت آنی لحاظ نمی‌شود، بلکه مهلتی یک‌ماهه در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند. اگرچه طبق قانون همه افراد باید با ثبت‌نام قبلی و شارژ هزینه وارد محدوده شوند، اما این شیوه امتیاز دیگری است که مدیریت شهری در سال جدید در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت پرداخت‌نشدن عوارض ورود به محدوده در مدت یک‌ماه در نظر گرفته‌شده، ۲۰درصد تخفیف پرداخت به‌موقع و مبلغ ۲۰هزار تومان به‌عنوان ورود غیرمجاز به محدوده به‌عنوان جریمه اخذ خواهد شد.

پیرحسین‌لو با تأکید بر اینکه افرادی  که بخواهند از مهلت یک‌ماهه استفاده کنند، باید در سایت ثبت‌نام کرده باشند، گفت: بنابراین اصلی‌ترین کاری که عموم مردم باید انجام دهند این است که یک‌بار برای همیشه در سایت «تهران من» ثبت‌نام کنند.

وی همچنین درباره طرح ترافیک خبرنگاران نیز اظهار داشت: ثبت‌نام برای خبرنگاران از روز گذشته آغاز شده و تا هفتم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد. امسال نیز مانند سال گذشته همان ضوابط  و مدارک برقرار است، یعنی هر متقاضی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری باید دو مدرک معرفی‌نامه و اشتغال مستمر به کار خبر را در سایت آپلود کند، تا مدارک وی بررسی شود.

مشاور معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: تمام سهمیه‌های سال قبل تا ۱۵ اردیبهشت اعتبار دارد و تا زمانی که سهمیه‌های سال جدید خبرنگاری تخصیص پیدا نکرده، سهمیه‌های سال قبل آنها معتبر خواهد بود.

وی افزود: حداقل مبلغ عوارض روزانه برای ورود به محدوده طرح ترافیک در ساعت غیرپیک و با معاینه فنی برتر ۱۳هزار و ۴۴۰تومان و حداکثر  مبلغ عوارض در ساعات پیک و با معاینه فنی عادی ۳۶هزار تومان بود. این رقم برای خبرنگاران  ۹۰درصد تخفیف داشت، یعنی آنها برای یک‌روز حداقل هزار و ۳۴۴تومان و حداکثر سه‌هزارو ۶۰۰تومان می‌پرداختند که اکنون با مصوبه شورای شهر تهران، حداقل ۸درصد و حداکثر  ۱۵درصد به این مبلغ افزوده خواهد شد.

پیرحسین‌لو گفت: سه‌درصد کل سهمیه‌های مجاز به ورود محدوده طرح ترافیک مربوط به افراد خاص است که دو‌سوم آن به خبرنگاران اختصاص پیدا کرده است، به‌بیان دیگر ۲درصد از ۱۰۳هزار مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک که شورای ترافیک شهر تهران تصویب کرده است، به خبرنگاران تعلق دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن