اجتماعیاشتغال

حمایت ازکالای ایرانی در هنرستان هاتحقق می یابد/تاکید بر صنعت وهنر

مدیرکل دفتر فنی و ‏حرفه ای

مدیرکل دفتر فنی و ‏حرفه ای گفت: بخشی از هنرستان های ما مانند کشاورزی تولیداتشان را به فروش می رسانند این طرح را ما در بخش صنعت و خصوصا هنر هم برده ایم.

به گزارش اقتصاد روز، سید محسن حسینی مقدم  درباره چگونگی تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی در سطح هنرستان های کشور گفت: مهمترین نقطه برای تحقق شعار سال در آموزش و پرورش هنرستان ها هستند. یک کارویژه مشخصی تعیین کرده ایم. در واقع در قالب طرح «آموزش همراه با تولید» در هنرستان ها انجام می شود. البته ما از سال های قبل این موضوع را شروع کردیم. بخشی از هنرستان های ما مانند کشاورزی تولیداتشان را به فروش می رسانند این طرح را ما در بخش صنعت و خصوصا هنر هم برده ایم.

وی ادامه داد: در بخش صنعت اعلام کرده ایم ساخت میز و نیمکت مدارس را بچه های هنرستانی ما می توانند انجام بدهند یا در زمان تابستان بحث تعمیر کولر اداره ها می تواند توسط همین بچه ها انجام شود. هم در هزینه ها صرفه جویی می شود و مبلغ کمتری پرداخت می شود و هم این بچه ها تجربیات بیشتری پیدا می کنند. در عین حال در کرمان یک هنرستان مخصوص طراحی دوخت راه اندازی شده است که بالای ۲۰۰ دانش آموز جذب کرده است و می تواند روپوش مدارس استان را تامین کند.

مدیرکل دفتر فنی و ‏حرفه ای همچنین با اشاره به تحقق شعار سال در بخش هنر نیز بیان کرد: ما تصمیم داریم در وزارتخانه این موضوع را جا بی اندازیم که در هر برنامه ای که قصد هدیه دادن دارند حتی هدیه به میهمانان خارجی، بیایند از آثار هنری هنرستانی های ما این هدیه را بدهند. ممکن است ارزش ریالی اش کم باشد اما ارزش معنوی بالایی دارد. بچه های ما در زمینه هنر در تولید کیف و ترمه و انگشتر فیروزه و منبت و… متبحر شده اند. اگر همین جمعیت همکاران ما در اداره ها این کالاها را بخرند بسیاری از محصولات دانش آموزان خریداری می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن