اقتصادیبانک و بیمه

حمایت بورس و بانک از کالای ایرانی با تامین مالی شرکت ها

مدیرعامل بانک توسعه صادرات، نقش بانک ها و بازار سرمایه را در حمایت از کالای ایرانی از طریق تامین مالی شرکت های داخلی بسیار مهم ارزیابی کرد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات علی صالح آبادی گفت: در قانون بودجه ۹۷ یارانه سود تسهیلات صادراتی و مشوق های صادراتی، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیده شده است که اگر شرکت ها از این رقم استفاده کنند حتما مفید خواهد بود.

وی افزود: ما در کشور، بازاری ۸۰ میلیونی داریم که این بازار برای هر تولید کننده و صادر کننده ای جذاب خواهد بود؛ پس چه بهتر که به جای اینکه بازار مصرف ما در اختیار واردکنندگان کالای خارجی قرار بگیرد خودمان این کالاها را تولید و روانه بازار کنیم.

صالح آبادی اظهار داشت: با توجه به اینکه ما امروزه می خواهیم در دنیا رقابت کنیم لذا کالایی که تولید می کنیم باید دو خاصیت داشته باشد و آن هم کیفیت خوب و قیمت مناسب است.

وی ادامه داد: اگر کالایی این دو ویژگی را داشته باشد می تواند صادراتی باشد و کالایی که صادراتی باشد، تبعاً در داخل کشور هم مورد توجه قرار می گیرد. از طرفی از آنجا که هم نظام بانکی و هم بازار سرمایه تامین مالی تولیدکنندگان را به عهده دارند، هم نقش بانک و هم نقش بازار سرمایه در حمایت از کالای ایرانی از مجرای تامین مالی بسیار مهم است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه امسال در قانون بودجه ۹۷ یارانه سود تسهیلات صادراتی و مشوق های صادراتی، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیده شده است، گفت: اگر شرکت ها از این رقم استفاده کنند، حتما مفید خواهد بود و باعث کاهش قیمت تمام شده کالای ایرانی می شود که این امر در بخش صادرات، بهای تمام شده و رقابتی تر شدن قیمت موثر خواهد بود.

صالح آبادی همچنین در خصوص حمایت نظام بانکی از شرکت های کوچک و متوسط هم که بخش اعظمی از اشتغال را در اختیار خود دارند، گفت: ما در این زمینه چند اقدام داریم، یکی اینکه تسهیلات با نرخ ارزان بدهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن