صنعت و تجارتنفت و انرژی

خردادماه؛ اجرای فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار تا خرداد ماه امسال با هدف انتقال روزانه یک میلیون مترمکعب گاز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از وزارت نفت، سعید مومنی درباره گازرسانی به نیروگاه چابهار گفت: بر اساس قرارداد میان شرکت ملی گاز ایران و پیمانکار اجرای طرح، فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار، اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود. گازرسانی به نیروگاه چابهار در دو فاز تعریف شده که فاز نخست برای گازرسانی یک میلیون مترمکعب در روز و فاز دوم برای گازرسانی روزانه ۲ میلیون مترمکعب است.

مومنی درباره گازرسانی به مناطق جنوب‌شرق کشور توضیح داد: هدف اصلی گازرسانی به منطقه جنوب سیستان و بلوچستان افزون بر گازرسانی به نیروگاه چابهار، فراهم کردن شرایط مساعد برای صادرات گاز ایران به عمان است.

ایران و عمان در سال ۱۳۹۲ یادداشت تفاهمی در زمینه صادرات گاز طبیعی امضا کردند که با اجرای آن، گاز ایران با یک خط لوله به صورت مستقیم از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود. به این ترتیب ایران برای تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ال‎ان‌جی در تاسیسات ال‌ان‌جی عمان به این کشور گاز صادر می‎کند. ظرفیت انتقال گاز با خط لوله صادرات گاز ایران به عمان روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن