اجتماعیدسته‌بندی نشدهشهری

داریوش ارجمند از وزیر ارشاد خواست در تغییر مدیرمدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت تجدیدنظر شود

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت کشورمان با نوشتن نامه‌ای خطاب به وزیر ارشاد، از او خواست تا درباره تغییر مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت تجدید نظر کند.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از تسنیم ، بازخوردها و اعتراض‌های هنرمندان پیشکسوت به تغییر(بخوانید برکناری) مدیریتی در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت همچنان ادامه دارد. در روزهایی که کل جامعه با بیماری کرونا درگیرند و بسیاری از مردم خود را در خانه‌هایشان قرنطینه کرده‌اند، به یکباره خبر کنار گذاشتنِ مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت منتشر شد. این اتفاق به شکلی کاملاً نامتعارف و یکباره رخ داد.
سیدعباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت از سِمتش کنار گذاشته شد تا با حکمی از سوی سیدمجتبی حسینی رئیس هیأت امنای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت محمد طباطبایی به عنوان جانشینش انتخاب شود.
عظیمی هفت سال در مؤسسه فعالیت داشت و اکنون هنرمندان پیشکسوت برای حمایت از او هر روز دست به قلم می‌شوند. روز گذشته بود که زیدالله طلوعی یادداشتی اعتراضی نوشت. این بار هم داریوش ارجمند برای دومین‌بار دست به قلم شده و این بار خطاب به وزیر ارشاد نامه‌ای سرگشاده نوشته است. در ادامه بخش‌‌های از متن نامه داریوش ارجمند خطاب به وزیر ارشاد را می‌خوانید:
وزیر محترم!
جناب آقای دکتر سید عباس صالحی عزیز!
باسلام و احترام
جناب عالی مسلمان و متعهدید و می‌دانید که برای شما احترام قائلم و ضمن پیگیری‌هایی که قبلاً از مراجع ذیصلاح شروع کرده‌ام، این مطلب را از سر دلسوزی برایتان می‌نویسم و نگرانم که ناخواسته در جریان برکناری بسیار نابه‌جای آقای سیدعباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به غلط و بر اساس اطلاعات ناصحیح دچار اشتباه شده باشید. چرا که مطمئنم شما درس آموخته مکتب اسلام و پیامبر و قرآنید و خود را تابع دستورات پیامبر و قرآن می‌دانید.
اسلامی که دائماً توصیه و تأکید بر تکریم و احترام بزرگان دارد! که متأسفانه در وزارت ارشاد برعکس عمل می‌شود! و حقوقی برای خواسته آنان قائل نیستند؟
با این بی‌تدبیری، مدیر جدید را هم در مقابل پیشکسوتان قرار دادید و حرمتش را شکستید! و اگر او هم تدبیر می‌داشت امروز خود را بازیچه دست امثال آقای حسینی نمی‌کرد!
آقای وزیر!
فکر کردند ماجرای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت موضوع تغییر مدیرکل موسیقی، تئاتر و یا… است که با بی‌تدبیری به طومارهای هنرمندان بی‌اعتنایی و پشت شود و مشاوران و آدم‌های دور و بر شما بگویند از این اعتراض‌ها بسیار دیدیم! دو روز بیشتر طول نمی‌کشد! هیجان است! یا مثلاً هدایت شده از سوی همان شخص است‌! توجه نکنید و … والا ماشاءالله از این توجیهات بی‌پایه و اساس و بدون منطق؟!
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ,
فکر کردند ماجرای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت موضوع تغییر مدیرکل موسیقی، تئاتر و یا… است که با بی‌تدبیری به طومارهای هنرمندان بی‌اعتنایی و پشت شود و مشاوران و آدم‌های دور و بر شما بگویند از این اعتراض‌ها بسیار دیدیم !
آقای صالحی عزیز!
اینجا مشاورانتان به شما آدرس غلط دادند! و موضوع فرق می‌کند.
اگر می‌گذاشتند که درد و دل تک‌تک ماها را بشنوید، متوجه می‌شدید که طوماری که یکی بنویسد و همه امضا کنند! اصلاً در کار نیست!!!
اینجا متفاوت با همه اعتراضات عمومی هنرمندان است!
سنی از ما گذشته و دیگر به این راحتی تحت تأثیر جو قرار نمی‌گیریم والا طبیعی آن بود که با مشخص شدن مدیر جدید دست برداریم و بر حسب آنچه عقل می‌گوید تنش ایجاد نکنیم!
ولی کجا آرامش می‌بینید؟
با این بی‌تدبیری، مدیر جدید را هم در مقابل پیشکسوتان قرار دادید و حرمتش را شکستید! و اگر او هم تدبیر می‌داشت امروز خود را بازیچه دست امثال آقای حسینی نمی‌کرد!
بگذریم…
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ,
آقای وزیر! درد ما داشتن صرفاً یک مدیر اداری نیست؟؟ شما فرزندمان را از ما گرفتی؟ مگر می‌شود به این راحتی کسی از فرزندش بگذرد؟ آقای عظیمی یک دنیا احساس و عاطفه بود! جواب همسران و حتی فرزندان این همه پیشکسوت را برای این درد چگونه می‌دهید؟
آقای وزیر!
درد ما داشتن صرفاً یک مدیر اداری نیست.
شما فرزندمان را از ما گرفتی.
مگر می‌شود به این راحتی کسی از فرزندش بگذرد؟!
آقای عظیمی یک دنیا احساس و عاطفه بود!
جواب همسران و حتی فرزندان این همه پیشکسوت را برای این درد چگونه می‌دهید؟
به جرئت او اولین مدیر فرهنگی این مملکت است که موفق شده این همه وحدت و همدلی، در راستای منافع ملی در بین هنرمندان پیشکسوت کشور پدید آورد و تقریباً همه هنرمندان در رشته‌های هنری متعدد، سلایق و گرایشات فکری و اخلاقی مختلف و از همه مهمتر در رنج سنی بین ۶۰ تا بالای ۹۸ سال !! به وجود آورده که در هیچ دورهای حتی قبل از انقلاب هم مانند ندارد و به عنوان یک رکورد قابل ثبت خواهد بود!
آری آنان به او اعتماد قلبی کرده‌اند و به او وابسته عاطفی و احساسی شده‌اند و امروز رفتنش نفرین سنگین این همه کهنسال و خانواده‌هایشان را دارد. برای معاون هنری و همه کسانی که خواسته و ناخواسته در این ماجرا نقشی داشته و دارند و به زودی نتیجه این نفرین را خواهند دید!

او به راستی تعریف درست یک خدمتگزار در نامه امام علی علیه‌السلام به مالک اشتر است!
آیا ادراکی از این موضوع در وزارت ارشاد وجود دارد؟

شما چرا خود را دستاویز رفتارهای کودکانه آقای حسینی معاون هنری کرده‌اید؟ او اگر در یک کشور جهان اولی زندگی می‌کرد هیچگاه گزینه‌ای برای داشتن حتی کوچکترین مسئولیت نبود! چه رسد به معاون وزیر! چرا که او صادق نیست؛ ظاهری آراسته دارد، ولی از درون پر از خودخواهی است!
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ,

آقای وزیر! بی تعارف می‌گویم، اگر از معاون هنریتان در بین هنرمندان رضایت مندی دیدید بنویسید و به در و دیوار اتاق خود بزنید .!! او باید برود نه آقای عظیمی! مگر آنکه شما بر اساس قوانین نا نوشته‌ کشورهای جهان سوم !! اصرار بر ماندن او داشته باشید!
ارجمند در بخش دیگری از نامه‌اش به وزیر ارشاد نوشته است: از آنجا که این اتفاقات به‌نام شما رقم خورده! و من شما را می‌شناسم، از سال‌های دور، حیفم آمد این خطر را به شما گوشزد نکنم که خدای ناکرده ناخواسته نامتان در ردیف معاندان هنرمندان این سرزمین در تاریخ هنر ایران ثبت شود، هر چند که انتظار می‌رود با شجاعت تمام، نسبت به اصلاح این رویه غلط، حکم برانید و قبل از آنکه نگران ناراحتی و دلخوری معاون خود شوید، به اصل موضوع و دلنگرانی جمع کثیری از پیشکسوتان بیندیشید و به یمن این روز فرخنده و تولد با سعادت امام علی علیه‌السلام، این اتفاق را به عنوان هدیه روز پدر تقدیم پدران کهنسالان هنر کشور کنید.

ضمنا برای اطمینان جناب‌عالی از واقعیات مطرح شده من این متن را در جمع هنرمندان پیشکسوت به همه‌پرسی می‌گذارم که اگر اشتباه می‌کنم، فقط یک کلام جوابم را بدهند و بگویند آقای ارجمند اشتباه می‌گویی و اینگونه نیست!

عزت زیاد
سرباز پیر عرصه فرهنگ و هنر ایران زمین
داریوش ارجمند

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن