اجتماعیبهداشت و درمانشهرییادداشت

دکتر سید محمدعلی حافظی: پزشکان در حد فداکاری برای مبارزه با کرونا در خدمت مردم باشند.

ساعت ۸ صبح چهارشنبه چهاردهم اسفندماه شماره موبایل پزشک خانوادگی، دکتر سید محمد علی حافظی را گرفته که پس از سه زنگ صدای آرام بخش دکتر حافظی در گوشم طنین انداخت. پس از چاق سلامتی سلامتی و احوالپرسی بدون مقدمه گفتم آقای دکتر متاسفانه اخبار رسیده حاکی از آنست که تعدادی از پزشکان علی الخصوص در بخش خصوصی کشور به علت شیوع  ویروس کرونا ، مطب های خود را به بهانه های مختلف تعطیل و از ارائه خدمات پزشکی به مردم خودداری نموده اند.

دکتر حافظی می گوید، مردم ایران ولی نعمتهای ما هستند و ما ریشه در عشق این مردم نجیب و خوب کشورمان داریم.این روزهای سخت مردم، روزهای امتحان الهی است و ما باید پا به پای مردم و بطور فوق العاده در مطب های خود در جهت سلامت و آرامش روحی بیماران خود از گرفتاری در کام ویروس کرونا، مطب خود را تعطیل نکنیم.دکتر حافظی اضافه میکند باور بکنید که بایستی پزشکان و همکاران عزیز، این روزها  با قدرت و صلابت نشان دهند که چقدر مردم و سلامت آنها برای ما مهم و با ارزش است. دکتر محمد علی حافظی را به عنوان یک انسان عارف و یک دوست متعهد و پزشکی حاذق و ماهر، سالیان درازی است که از نزدیک میشناسم و همواره در این مدت طولانی سه دهه،همواره از تخصص ایشان در برقراری سلامت خود و خانواده و حتی بسیاری از دوستان برخوردار بوده ایم. دکتر بهرام بهرامی، حقوقدان و استاد دانشگاه و از دوستان مشترک که خود از خدمات پزشکی ایشان برخوردار بوده اند، میگوید که تشخیص ماهرانه پزشکی در بیماری و اخلاق حسنه ایشان چنان استادانه است که بیمار در طی کوتاهترین مدت بهبودی کامل خود را به دست می آورد.

ساعت ۲۲:۳۰  شب جهت تکمیل مطلبی پزشکی با دکترحافظی تماس برقرار میکنم، به محض وصول تلفن موبایل به آهستگی میگوید،دکتر عطایی ببخشید در حال معاینه مریض هایم هستم…انشالله پس از پایان کار تماس میگیرم. تماس را قطع و بغض خوشحالی گلویم را می فشارد و شقیقه هایم از این همه فداکاری و غیرت پزشک ایرانی در این روزها وشبهای سخت مردم داغ میشود و با خود نجوا میکنم که مشت نمونه خروار است. چون این روزها شاهد جانفشانی و از خودگذشتگی پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستانها،کلینیکها و مطبها در اقصی نقاط کشور بوده و هستیم و دقیقا کار خداپسندانه و عارفانه این عزیزان در جهت نجات جان انسانها با به خطر انداختن بزرگترین سرمایه خود، یعنی زندگیشان، مرا به یاد شعر شاعر جوان ایرانی، مهدی مختار زاده انداخت که مصداق وضعیت فعلی این اقشار عاشق کشورمان است. باهم به احترام این بزرگان کشورمان بخشی از این اشعار خدایی را بطور جمع و در دلهای پر از عاشقانه زمزه میکنیم و میگوییم که داستان کرونا در این برهه زمانی، از شما انسانهای وارسته اسطوره ای بیاد ماندنی در قلب و روح مردم عزیز کشورمان بجای گذاشت.

برای این عزیزان سربلند کشورمان آرزوی سلامتی،موفقیت و سربلندی بنماییم.

باران که شدى مپرس ، این خانه ى کیست..
سقف حرم و مسجد و میخانه یکیست..

باران که شدى، پیاله ها را نشمار…
جام و قدح و کاسه و پیمانه یکیست…

باران ! تو که از پیش خدا مى آیی
توضیح بده عاقل و فرزانه یکیست…

بر درگه او چونکه بیفتند به خاک
شیر و شتر و پلنگ و پروانه یکیست

با سوره ى دل ، اگر خدارا خواندى
حمد و فلق و نعره ى مستانه یکیست

این بى خردان،خویش ، خدا مى دانند
اینجا سند و قصه و افسانه یکیست

از قدرت حق ، هرچه گرفتند به کار
در خلقت حق، رستم و موریانه یکیست

گر درک کنى خودت خدا را بینى
درکش نکنى , کعبه و بتخانه یکیست.

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز؛ دکتر سید محمد علی حافظی متولد اول آبان ۱۳۳۶ در روستای فریز بیرجند،دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه  را در تهران و زاهدان سپری نمود.در سال ۱۳۵۴ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد و تحصیلات خویش را تا سطح تخصص داخلی ادامه  داد.ایشان سابقه سالها حضور در  صحنه های دفاع مقدس را نیز دارد.ایشان از سال ۱۳۷۰ در مطب خویش در مجتمع فوق تخصصی پزشکان پارک تهران واقع در تقاطع اتوبان همت و خیابان جنت آباد،جنب بانک ملی، مشغول خدمت به هموطنان از جای جای میهن اسلامی ماست.

از این شاعر و دانشمند فرهیخته آثار زیادی در زمینه های گوناگون به چاپ رسیده است.

که کتاب های :

۱-شمیم شکوفه (شکوفایی در طب رزمی)

۲-مولانا اتشفشان اندیشه (سفرنامه)

۳- چهار سو (سفر های عارفانه انجمن پزشکان بیرجندی)

۴-تاریخ پزشکی بیرجند

۵- نازشست (مجموعه شعر)

۶-افسانه (داستان های کوتاه)

و……

دکتر پرویز عطایی مدیر مسئول پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز

 

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن