اقتصادیبورس

دیدگاه ۵۰ نماینده مجلس در خصوص مهمترین اقدامات سازمان بورس

در نظرسنجی سنا عنوان شد

پایگاه خبری بازار سرمایه ایران در قالب یک نظرسنجی، اقدام به جمع‌آوری پاسخ ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مهمترین اقدامات سازمان بورس در سال ۱۴۰۱ کرده است که در این گزارش به مشروح جواب نمایندگان مردم به سوال این نظرسنجی می‌پردازیم.
مشروح نظرسنجی نوروزی پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، از ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مهمترین اقدام سازمان بورس طی یکسال گذشته بدین شرح است:

دو گزینه «اجرای طرح بیمه سهام (سهام‌یار) در آبان ۱۴۰۱» و همچنین «الزام ناشران به واریز سود جاری و رسوبی سهامداران از طریق سجام» هر کدام با سهم ۲۴ درصد از جامعه آماری به‌طور مشترک در رتبه نخست این نظرسنجی قرار گرفتند؛ پس از آن، ۲۲ درصد از نمایندگان گزینه «پذیرش و عرضه خودرو در بورس کالا» را مهمترین اقدام سازمان بورس طی یک‌سال گذشته می‌دانستند.

مطابق دیدگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گزینه «راه‌اندازی سامانه افشا اساسی متخلفین (بند چ)» با ۲۰ درصد رای، از دیگر اقدامات مهم سازمان بورس تلقی شد.

گزینه «اعطای پاداش به سوت‌زنان بازار سرمایه» نیز با کسب ۱۰ درصد رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در رتبه پنجم این نظرسنجی قرار گرفت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا