اجتماعیبهداشت و درمان

روزانه ۱۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور فوت می کنند

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: ۱۰ هزار نفر در کشور در انتظار پیوند عضو به سر می برند.

به گزارش اقتصاد روز، دکتر علی اکبر ولایتی روز یکشنبه در نشست خبری «اهدای عضو اهدای زندگی» که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، اظهارداشت: این ۱۰ هزار نفر در انتظار پیوند عضو شامل کلیه، کبد، ریه، قلب و…، هستند.

وی در عین حال از فوت روزانه ۱۰ نفر بیمار منتظر پیوند عضو در کشور خبر داد و افزود: روزانه ۱۴ نفر به لیست افراد در انتظار پیوند عضو اضافه می شود.

ولایتی با اشاره به این مطلب که اگر فردی دچار مرگ مغزی شود با فراهم آوری اعضای او می‌توان جان ۸ بیمار نیازمند پیوند عضو را نجات داد، گفت: کلیه، پانکراس، قرنیه، قلب و کبد از جمله اعضایی هستند که می‌توان آنها را اهدا کرد.

وی با اشاره به موفقیت بیمارستان مسیح دانشوری در زمینه پیوند همزمان دو ریه، گفت: این پیوند جزء سخت‌ترین پیوندهای عضو محسوب می شود که ما توانستیم به این موفقیت دست یابیم.

ولایتی ادامه داد: تاکنون در بیمارستان مسیح دانشوری، ۲۰۰ پیوند ریه و ۲۲۰ پیوند قلب انجام شده است.

وی با واکنش به موضوع فروش اعضای بدن، گفت: خرید و فروش اعضای بدن انسان غیر قانونی و یک کار غیر انسانی است که متأسفانه در برخی از کشورهای غربی صورت می‌گیرد و باعث به وجود آمدن فجایع بسیاری شده است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص پیوند اعضای بیماران مرگ مغزی به اتباع خارجی در کشور، افزود: پیوند عضو از فرد ایرانی به خارجی و بالعکس غیر قانونی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن