اجتماعیاشتغالاقتصاد مقاومتیمسکن و شهرسازی

سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافت

باتوجه به افزایش سقف تسهیلات روستایی در سال جاری به ۴۰۰میلیون ریال با کارمزد ۵درصد روستاییان دیلم از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیلم اظهارداشت: به منظور تشویق و ترغیب روستاییان به نوسازی و بهسازی مسکن روستایی سقف تسهیلات درسال جاری به ۴۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۵ درصد رسیده و تا ۸۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
رضا رستگار افزود: این اقدام دولت فرصتی مناسب جهت رشد مسکن و خانه دارشدن اقشار بویژه جوانان در روستاهاست.
وی گفت: باتوجه به تدابیر به عمل آمده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منازل روستایی با محوریت اخذ تسهیلات کم بهره، متقاضیان جهت استفاده از این فرصت بوجود آمده به این اداره مراجعه کنند.
رستگار اظهارداشت: از مجموع ۷۴ هزار و ۱۱ واحد مسکونی روستایی موجود در استان بوشهر ۵۲ درصد معادل ۳۵ هزار ۴۰۳ واحد مقاوم سازی شده و سهم این شهرستان قدری کمتر از متوسط استانی با ۴۵ درصد است که با اقدام جدید دولت در افزایش تسهیلات این میزان افزایش خواهد یافت.
وی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت توسعه همه جانبه روستاها گام‌های اساسی برداشته و در این ارتباط در حوزه‌های عمران، احداث بوستان‌های امید، چمن‌های مصنوعی، احداث خانه عالم، سالن‌های سرباز، طرح‌های هادی بویژه نهضت آسفالت اقدامات چشمگیر انجام گرفته است.
بیش از ۲۰ درصد جمعیت ۳۴ هزارنفری دیلم در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن