اجتماعیشهریگردشگری

شهرداری تهران میزبان دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری می‌شود

با ۱۵ رأی موافق اعضای شورای شهر؛

یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ میلادی و ۱۴۰۰ شمسی در تهران» به تصویب رسید.

به گزارش اقتصاد روز، حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در دویست و سی و ششمین جلسه رسمی این شورا در حمایت از طرح «الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ میلادی و ۱۴۰۰ شمسی در تهران»، گفت: این طرح اهمیت بالایی دارد و اگر اجرایی شود، شهرداری را ملزم به میزبانی از اجلاس‌های سازمان گردشگری می‌کند.

وی افزود: سال گذشته با حضور در این رویداد پیشنهاد دادیم تهران به عنوان میزبان مجمع سازمان جهانی گردشگری باشد و از این پیشنهاد نیز استقبال شد.

خلیل آبادی با تاکید بر اینکه تهران مقصد گردشگری نیست، عنوان کرد: شهرهایی که روی گردشگری آن‌ها برنامه‌ریزی شده است، به مقصدی برای گردشگران تبدیل شده است، این در حالی است که تهران حداکثر امکانات گردشگری را دارد و از نظر تنوع فرهنگی و گردشگری بسیار غنی است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با اشاره به میراث ارزشمند و تاریخی تهران، ری و تجریش و رویدادهای تاریخی رخ‌داده در پایتخت، عنوان کرد: جاذبه‌های تهران برای گردشگران جذابیت دارد، اما با وجود هزینه‌هایی که شهرداری در راستای بهبود وضعیت گردشگری شهر تهران داشته، همچنان نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

وی با تاکید بر اینکه برای وضعیت گردشگری پایتخت برنامه‌ریزی لازم نشده است، تصریح کرد: حوزه گردشگری و درآمدهای حاصل از آن را فراموش کرده و تنها به کسب درآمد از طریق نفت پرداخته‌ایم، در حالی که از طریق این حوزه به درآمد پایدار می‌رسیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با تاکید بر اینکه یکی از راه‌هایی که در حوزه گردشگری می‌توانیم به نتیجه دلخواه برسیم، میزبانی و شرکت در رویدادها است، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم امسال میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری را عهده دار شویم، چرا که با اهمیت دادن به حوزه گردشگری انواع هنرها در شهر ظهور می‌یابد و خلاقیت و زیست پذیری مطلوب را نیز شاهد خواهیم بود.

شایان ذکر است یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ میلادی و ۱۴۰۰ شمسی در تهران» با ۱۵ رأی موافق به تصویب رسید.

منبع: مهر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن