بازرگانیصنعتصنعت و تجارت

شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اقتصاد منطقه را متحول می‌کند

استاندار اردبیل گفت: با ایجاد و راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال کشور و همچنین با راه‌اندازی بارانداز ریلی می‌توانیم اقتصاد منطقه را متحول کنیم.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از تسنیم از اردبیل، اکبر بهنامجو شامگاه امروز در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان بیشترین مرز مشترک را در موقعیت جغرافیایی استان اردبیل دارد و بر این اساس باید برای توسعه و تقویت مراودات سیاسی و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اقتصاد منطقه را متحول می‌کند افزود: با ایجاد و راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال کشور و همچنین با راه‌اندازی بارانداز ریلی می‌توانیم اقتصاد منطقه را متحول کنیم.

بهنامجو با بیان اینکه با واگذاری اراضی پایاب سد خدا آفرین بیش از یک میلیون تن به محصولات کشاورزی افزوده می‌شود تصریح کرد: با احداث واحدهای صنایع تبدیلی میزان صادرات در استان اردببل افزایش می‌یابد و اقدامات مناسبی در راه‌اندازی این واحدها صورت گرفته است.

قدرت رقابت صادراتی اردبیل در جمهوری آذربایجان کاهش یافته است

استاندار اردبیل با اشاره به بحث اتصال راه آهن استان اردبیل به جمهوری آذربایجان بیان کرد: اتصال14 کیلومتر ریل راه آهن از آذربایجان به شمال استان در راستای صادرات و واردات انجام می‌شود و مطالعه این پروژه به اتمام رسیده است.

وی به هدف صادرات محصولات شمال استان اردبیل به جمهوری آذربایجان اظهار کرد: استان اردبیل دارای مرز، فرهنگ و گویش مشترک با آذربایجان است و هدف صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی ما قرار دارد و با توجه به اینکه در شمال استان اردبیل بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در حال احداث است محصول این شهر نیز با هدف صادرات به آسیای میانه و روسیه تولید می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن