اجتماعیاقتصاد مقاومتیاقتصادیشهری

طرح پرداخت کمک هزینه معیشتی مشکل زیرساختی دارد

آمار درستی برای پرداخت کمک هزینه معیشتی وجود ندارد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت برای پرداخت کمک هزینه معیشتی ابتدا باید افراد نیازمند را شناسایی می‌کرد.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از ایلنا،زهرا سعیدی مبارکه،درباره این‌که اعلام شده است کمک هزینه معیشتی همانطور که گفته شده بود پرداخت شده اما بسیار از افراد اذعان می‌کنند برای‌شان مبلغی پرداخت نشده است، گفت: طرح پرداخت کمک هزینه معیشتی اساساً مشکل زیرساختی دارد و آمار افراد واجد شرایط در آن به درستی لحاظ نشده است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حتی امروز مشاهده می‌کنیم افرادی که استحقاق دریافت یارانه ۴۵ هزار تومانی دارند به دلیل این‌که شرایط و ضوابط مشخصی وجود ندارد آن را دریافت نمی‌کنند.
وی ادامه داد:‌ مراجعینی نزد ما می‌آیند و درخواست می‌کنند که برای‌شان کاری انجام دهیم نامه زدیم و درخواست دادیم که یارانه‌شان پرداخت شود اما متاسفانه به دلیل آن که هنوز مکانیزم درستی برای ثبت نام نداریم موفق به دریافت نشده‌اند.
نماینده مردم مبارکه تاکید کرد: زیرساخت و آمار درستی برای اینکه کمک هزینه معیشتی به افراد پرداخت شود وجود ندارد، امروز مشاهده می‌کنیم یکسری افراد درحال دریافت هستند که نیازی به آن ندارند و در مقابل افرادی که مستحق دریافت هستند و نیاز دارند مانده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: دولت ابتدا باید آمار و اطلاعات افراد نیازمند را مشخص می‌کرد سپس دست به این کار می‌زد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این موضوع باید شفاف شود ما یک طرح هم درباره‌اش ارائه کرده‌ایم که امیدوارم نتیجه بدهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن