اجتماعیمیراث فرهنگی

قرآن‌های بدون مجوز چاپ از نمایشگاه کتاب جمع آوری شد

حمید کرمی بروجنی، سرپرست معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن الکریم، گفت: به منظور نظارت و ارزیابی ناشران قرآن در کشور، بازدید میدانی از قرآن ها انجام شد که ۱۴تخلف وجود داشت.

به گزارش اقتصاد روز از  مهر، حمید کرمی بروجنی، سرپرست معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن الکریم، گفت: به منظور نظارت و ارزیابی ناشران قرآن کریم در کشور، بازدید میدانی از قرآن‌های عرضه شده در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام شد.

وی گفت: در این بازدید، ۱۴ عنوان تخلف از ۹ ناشر شامل: یک عنوان چاپ بدون مجوزهای قانونی، یک عنوان چاپ با مجوز غیر قانونی و ۱۲ عنوان چاپ که مجوز نشر و توزیع نداشتند محرز گردید که این تخلفات به عوامل اجرایی و کمیته رسیدگی به تخلفات نمایشگاه اعلام و نسبت به جمع آوری این قرآن‌ها از نمایشگاه اقدام شد.

کرمی افزود: هدف از این نظارت‌ها و حساسیت‌ها، چاپ کلام الله بدون هیچ‌گونه اشکال می‌باشد، لذا مجدداً به تمامی ناشران عزیز که در زمینه چاپ مصحف شریف فعالیت دارند تاکید می‌کنیم که اخذ مجوزات قانونی (چاپ و نشر) در این حوزه را جدی بگیرند.

وی گفت: در سال ۱۴۰۳ نظارت‌های جدی تری نسبت به قبل خواهیم داشت و نظارت میدانی از چاپخانه‌ها، صحافی‌ها و ناشران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار این معاونت قرار خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا