اجتماعیدسته‌بندی نشدهشهری

مجلس یازدهم پیگیر حقوق کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور خواهد بود

قاضی‌زاده:

سرویس پارلمانی؛ عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کتابداران در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اطمینان داشته باشند که نمایندگان مجلس یازدهم پیگیر حقوق آنها خواهند بود.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز و به نقل از فارس،سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: در هفته‌های اخیر کتابداران زیادی با اینجانب و سایر نمایندگان محترم تماس داشته و نسبت به حقوق پایین خود و عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری گلایه جدی داشته‌اند. بررسی صورت گرفته در خصوص این موضوع نشان می‌دهد که این موضوع درست بوده و میزان ۵۰ درصد فوق برای کتابداران کتابخانه‌های عمومی اعمال نشده است در حالی که سایر مجموعه‌های ذیل وزارت ارشاد این ۵۰ درصد افزایش امتیازات فصل دهم را برای کارکنان خود اعمال کرده اند.

وی افزود: بی توجهی به وضعیت رفاهی و معیشت کتابداران به نوعی تضییع حقوق این قشر فرهنگی است، آن هم قشری که با مبحث مهم کتاب و کتابخوانی سر و کار دارند و به اقشار مختلف مردم ارائه خدمات می‌دهند و تلاششان در راستای مرتفع کردن یکی از مهمترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و انتظار است این گروه که امروز یکی از پایین ترین سطوح دریافت حقوق را دارند باید از حداقل‌های حقوق برخوردار باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی همواره درخواست افزایش بودجه دولتی خود را دارد که البته این موضوع باید پیگیری شود، اما نهاد کتابخانه‌های عمومی علاوه بر بودجه ای که به عنوان کمک دولت دریافت می‌کند دارای بودجه اختصاصی نیز می‌باشد. مجلس شورای اسلامی نیز در همراهی با این نهاد فرهنگی اثرگذار و در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، قوانین لازم برای الزام شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد را تصویب کرده است و نهاد کتابخانه‌های عمومی با مدیریت بودجه اختصاصی خود می‌تواند نسبت به افزایش ۵۰ درصد حقوق کتابداران اقدام نماید. نهاد کتابخانه‌های عمومی مطالبات زیادی را از شهرداری‌ها دارد که در صورت مدیریت این مطالبات و به پشتوانه حمایت دولت به راحتی می‌تواند بودجه خود را تأمین نماید، بنابراین لازم است وزیر محترم ارشاد نسبت به پیگیری افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به وجود بودجه اختصاصی و کمک‌های دولت به نهاد کتابخانه‌های عمومی اهتمام داشته باشد.
قاضی‌زاده در پایان ضمن تشکر از حجت الاسلام پژمان‌فر در طراحی سوال از وزیر ارشاد در خصوص حقوق کتابداران گفت: کتابداران اطمینان داشته باشند که نمایندگان مجلس در دوره یازدهم نیز پیگیر موضوع خواهند بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن