صنعت و تجارتنفت و انرژی

مصرف برق در تابستان امسال باید 6هزار مگاوات کاهش یابد

 معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، گفت: برای زمان اوج مصرف امسال، کاهش 6 هزار مگاوات برق برنامه ریزی و سهمیه هر کدام از شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق مشخص شده است.

به گزارش اقتصاد روز، «علیرضا احمدی یزدی» ، افزود: امسال مدیریت یک هزار و 800 مگاوات برق توسط 16 شرکت برق منطقه ای و مدیریت سه هزار و 500 مگاوات توسط 39 شرکت توزیع نیروی برق سراسر کشور پیش بینی شده است.
وی در مورد مدیریت مصرف برق در پیک پارسال نیز گفت: در تابستان 96 با همکاری مشترکان بخش های صنعتی، کشاورزی، اداری، تجاری و خانگی توانستیم نزدیک به چهار هزار مگاوات از نیاز مصرفی شبکه برق کشور را کاهش دهیم.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، «طرح تعطیلات و تعمیرات» را یکی از طرح های مدیریت مصرف برق در پیک امسال بیان کرد و گفت: در این طرح که از 15 خرداد تا 15 شهریور اجرا می شود، واحدهای صنعتی تعطیلات خود را به فصل تابستان منتقل می کنند و به این ترتیب از پاداش مصوب وزارت نیرو برخوردار می شوند.
احمدی یزدی افزود: در زمان اوج مصرف پارسال، 728 مگاوات از محل اجرای طرح تعطیلات و تعمیرات به شبکه سراسری برق کمک شد.
وی طرح «ذخیره عملیاتی» را از دیگر طرح های مدیریت مصرف در بخش صنعت اعلام کرد و گفت: در این طرح، مشترکانی که امکان مدیریت بار برای آنها وجود دارد، تفاهم نامه ای را با شرکت برق به امضا می رسانند و بر مبنای آن اعلام می کنند که در زمان پیک، چند ساعت و چند مگاوات امکان کاهش مصرف دارند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: بعد از امضای تفاهم نامه با مشترک صنعتی، شرکت برق زمانی که نیاز به همکاری باشد از مشترک می خواهد مصرف برق خود را کاهش دهد.
احمدی یزدی اظهار کرد: پارسال از این محل یک هزار و 303 مگاوات کاهش یافت و برای مصرف وارد شبکه سراسری شد.
به گفته وی، «بکارگیری مولدهای اضطراری» از دیگر طرح های مدیریت بار در سال 97 است که با این طرح، مشترکان بخشی از نیاز خود در زمان اوج مصرف را از طریق مولدهای اضطراری تامین می کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن