صنعت و تجارتنفت و انرژی

مطالعه ایجاد پارک پایین دستی متانول در دستور کار پتروشیمی خارک

مدیر عامل تاپیکو خواستار شد :

دکتر بابک افقهی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) به منظور بازدید از ظرفیت های مجتمع پتروشیمی خارک وارد جزیره خارک شد  .

به گزارش اقتصاد روز از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپ‌نیوز) وی بازدید خود را از این مجموعه با ادای احترام به شهدای گلزار شهدای این جزیره آغاز کرد .

001-3

دکتر افقهی سپس ضمن بازدید از از اسکله و واحد LPG ، واحد تولید متانول و تولید گوگرد و برخی از پروژه‌های در دست اجرا در پتروشیمی خارک بر تسریع آغاز عملیات تولید اتانول سنتزی تاکید کرد و از آمادگی بانک مرکزی برای تامین مالی این پروژه خبر داد و افزود : با توجه به ظرفیت‌های پتروشیمی خارک در تامین خوراک، سوخت و یوتیلیتی، باید مطالعه ایجاد پارک پایین دستی متانول در دستور کار شرکت قرار گیرد تا چنانچه مراتب از نظر اقتصادی مورد تایید قرار گیرد، این طرح نیز به مرحله اجرا برسد.

بازدید از پروژه ساخت مدرسه

001-2

مدیر عامل تاپیکو سپس به همراه کریمی مدیرعامل شرکت پتروشیمی خارک، در محل ساخت مدرسه شهدای خارک حضور یافت و از نزدیک در جریان ساخت این مدرسه که از جمله مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پتروشیمی خارک است قرار گرفت ضمن تقدیر از این اقدام شرکت پتروشیمی خارک، خواستار نظارت و پیگیری جهت به اتمام رساندن این مدرسه شد .

دکتر افقهی با همراهی علی سیفیان عضو هیات مدیره تاپیکو، شاه‌ولدی رئیس هیات مدیره پتروشیمی خارک و فهزادی عضو هیات مدیره پتروشیمی خارک، کلیه واحدهای تولیدی مجتمع پتروشیمی خارک بازدید به عمل آورد و در جریان آخرین وضعیت مجتمع و پروژه‌ها و تصمیم‌گیری برای رفع مشکلات قرار گرفت .

001

گفتنی است شرکت پتروشیمی خارک با فن آوری تولید و مهندسی پایه شرکت لورگی (LURGI) آلمان و با سرمایه گذاری ارزی 149/5 میلیون دلار و 465/5 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 24 هکتار احداث و در سال 1378 به بهره برداری رسید.

در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 23.20 درصد مالکیت سهام غیرمدیریتی این شرکت را برعهده دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا