اجتماعیدسته‌بندی نشدهشهری

نامه جمعی از کتابداران کشور به معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

سرویس فرهنگ و هنر؛ به گزارش اختصاصی پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز ، کتابخانه تنها نهاد اجتماعی شناخته شده ای است که زمینه کتابخوانی را فراهم و امر مطالعه را ترویج می کند و موجودیت آن خود به خود هدف نبوده. بلکه هدف اصلی، خدمت به اجتماع است. وجود کتابخانه در جوامع مختلف بسیار با اهمیت تلقی شده زیرا به تغذیه حیات فکری و روحی مردم کمک نموده، میراث فرهنگی، دانش های نهفته، تفکر گذشتگان و اندیشه های موجود را به قرون بعد انتقال می دهد و به گواه تاریخ، کتابخانه نیرومندترین پایگاه برای محفوظ ماندن ذخایر و سرمایه های معنوی جامعه است. جمعی از کتابداران شاغل در کتابخانه های عمومی کشور یادداشتی خطاب به معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و آن را در اختیار سرویس فرهنگ و هنر قرار دادند.پایگاه اقتصاد روزنظر به اهمیت موضوع اقدام به درج کامل یاداشت فوق مینماید.
جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم رئیس جمهور
با سلام و احترام
ما جمع کثیری از کتابداران شاغل در کتابخانه های عمومی کشور هستیم، که متاسفانه از وضعیت حقوقی مناسبی برخوردار نیستیم. در تازه ترین اجحافی که در حقمان شد، این بحث افزایش حقوق ۵۰ درصدی به بهانه “نهاد عمومی غیر دولتی” بودن به کتابداران تعلق نگرفت. این در حالیه که بسیاری از سازمان ها و نهادهای عمومی غیر دولتی و تمام سازمان های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این افزایش حقوق بهره بردند. متأسفانه صدای ما به جایی نرسیده است.
از شما خواهشمندیم ما را یاری کنید و انعکاس صدای ما در دولت محترم باشید، تا بلکه ما هم بتوانیم به حقوق از دست رفته خویش برسیم…
اگر کتاب و مطالعه در فرهنگ سازی کشورمان موضوع فوق العاده مهمی است که هست ، آیا کتابداران به عنوان سکانداران کتاب و کتابخوانی نباید از حداقل حقوق برای داشتن انگیزه های متعالی تر برای ارتقاء این فرهنگ برخوردار باشند؟

جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی کشور
۱۷ اردیبهشت ۹۹

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

8 دیدگاه

  1. درود بر شما برای انعکاس خبر کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی .وضعیت بغرنجی کتابخانه ها و پرسنا نهاد دارند بواسطه ی تصمیم گیری های غیر دقیق از جمله تبدیل شدن به نهادی عمومی و غیردولتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن