خودروصنعت و تجارت

نرخ‌های ‌شورای رقابت را قبول نداریم

مخالفت کمیسیون صنایع مجلس ‌با افزایش قیمت‌ خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون صنایع مجلس با نرخ‌های ارائه‌شده از سوی شورای رقابت مخالف هستیم و به‌هیچ‌وجه موافق گرانی خودرو در شرایط کنونی نیستیم.

به گزارش اقتصاد روز؛لطف‌الله سیاهکلی  درباره سرنوشت طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تدوین طرح ساماندهی بازار خودروی کشور در حال چکش‌کاری در کمیسیون صنایع و معادن است و نتایج آن به‌زودی از کمیسیون به صحن علنی مجلس هم خواهد رفت.

وی با اشاره به قیمت‌های پیشنهادی شورای رقابت و افزایش قیمت مصوب برخی خودروهای خاص افزود:‌ در کمیسیون صنایع مجلس با نرخ‌های ارائه‌شده از سوی شورای رقابت مخالف هستیم و به‌هیچ‌وجه موافق گرانی خودرو در شرایط کنونی نیستیم، ضمن اینکه به‌عنوان یک نماینده مجلس به هیچ شکلی با تحمیل هزینه اضافی به مردم موافق نیستم.

سیاهکلی ادامه داد: در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کنند، گران کردن خودرو اصلاً به‌صلاح مردم و کشور نیست؛ چرا که همین قیمت امروز خودرو هم خیلی بیشتر از قیمت واقعی است و اصلاً هیچ تناسبی با کیفیت و امکانات خودروهای تولیدی خودروسازان ندارد.

وی با تأکید بر ورود جدی‌تر دولت به‌عنوان متولی اصلی بازار و صنایع خودروسازی کشور گفت: در شرایطی که دولت همه‌کاره صنعت خودروست، ورود شورای رقابت به‌معنای کنار کشیدن ظاهری دولت است؛ آن هم در شرایطی که وقتی شورای رقابت بحث ارزان شدن خودرو را مطرح می‌کند، از فرآیند قیمت‌گذاری مصوب کنار گذاشته می‌شود و زمانی که به گران کردن خودرو ورود می‌کند، نظر آنها مبنای کار خودروسازان قرار می‌گیرد.

راه‌حل رفع مشکل زیان انباشته خودروسازان

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل زیان انباشته خودروسازان اضافه کرد: ریشه اساسی رفع این مشکل افزایش کیفیت خودرو و ارائه خودروهای بِروز به بازار داخلی و جهانی است؛ چرا که انتظار مردم از خودروها بالا رفته است و افراد متمول جامعه ترجیح می‌دهند چند برابر هزینه کنند و خودروی خارجی سوار شوند.

سیاهکلی با ابراز اینکه نمی‌توان مردم را مجبور به استفاده از خودروهای داخلی کرد، ادامه داد: دولت و خودروسازان اگر می‌خواهند مشکل زیان صنعت خودرو را اساسی حل کنند، باید طراحی خودروهای جدید و باکیفیت را در دستور کار قرار دهند؛ چرا که نمی‌توانیم از مردم انتظار داشته باشند که پول خود را آن‌طور که ما دلمان می‌خواهد هزینه کنند.

منبع: تسنیم

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن