اجتماعیاقتصادی

نوشابه با طعم بازنشستگی/قوانین به نفع تجار علیه تولید است

علیرضا محجوب :رئیس فراکسیون کارگری مجلس

 

رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از اینکه اعطای نوشابه به بازنشستگان در ازای سنوات نشان از وضعیت نامطلوب اقتصادی این شرکت دارد، گفت: مسئولانی که انتظار دارند مردم دلارشان را پاره کنند خودشان اقدامی کوچک علیه آمریکا به نفع مردم انجام داده و برندهای آمریکایی را از صحنه رقابت حذف کنند.
به گزارش اقتصاد روز ، علیرضا محجوب (نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، عضو کمیسیون اجتماعی و رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اعطای نوشابه به بازنشستگان شرکت زمزم گرگان در ازای سنوات، گفت: این شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان است؛ خبر باید با جزئیات آن منتشر شود و ما در جریان جزئیات نیستیم اما بخشی از سنوات بازنشستگان به این روش پرداخته شده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اعطای نوشابه به بازنشستگان شرکت زمزم گرگان در ازای سنوات نشان از وضعیت نامطلوب اقتصادی این شرکت دارد، افزود: این موضوع مسئولیت دولت و مجلس را سنگین تر می کند.
اعطای نوشابه به بازنشستگان به جای حق سنوات خبری بسیار تلخ است
وی با یادآوری اینکه اعطای نوشابه به بازنشستگان به جای حق سنوات خبری بسیار تلخ است، تصریح کرد: براساس قانون، سنوات بازنشستگان باید به وجه رایج کشور و به صورت نقدی پرداخت شود و از سویی این کار وظیفه بانک است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در قانون راهکار ثالثی برای پرداخت سنوات بازنشستگان و کارگران دیده نشده که بخشی از مزایا و سنوات به صورت کالا ارائه شود.
قوانین کشور به نفع تجار علیه تولید است
محجوب با انتقاد از اینکه قوانین کشور به نفع تجار علیه تولید است، گفت: آمریکا بدترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال می‌کند اما دولتمردان به برندهای آمریکایی پپسی و کوکاکولا در کشور اجازه فعالیت می‌دهند. در این رابطه نیاز است چنین برندهای وارداتی از صحنه رقابت محو شود و از شرکت‌های داخلی حمایت مناسب صورت گیرد.
فعالیت برندهای آمریکایی در ایران منجر به تضعیف شرکت‌های داخلی و نشانه ضعف آشکار در عرصه تجاری و بازرگانی است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: دولتمردان با چه مجوزی به برندهای رسمی آمریکا اجازه ادامه تبلیغ و فعالیت می‌دهند وقتی دولتمردان آمریکا به شرکت‌های ما اجازه فعالیت نمی‌دهند؛ در واقع، فعالیت این برندها در کشور نشانه ضعف آشکار در عرصه تجاری، تبلیغاتی و بازرگانی است که واحدهای داخلی را ضعیف می‌کند. متاسفانه، بازرگانان در این رابطه بیش از اندازه جولان می‌دهند.
مسئولان و دولتمردانی که انتظار دارند مردم دلارشان را پاره کنند خودشان اقدامی کوچک علیه آمریکا به نفع مردم انجام دهند
رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انتظار می‌رود دولتمردان به فوریت دستور دهند برندهای آمریکایی از صحنه رقابت محو شوند. می‌بایستی مسئولان و دولتمردانی که انتظار دارند مردم دلارشان را پاره کنند خودشان اقدامی کوچک علیه آمریکا به نفع مردم انجام دهند و مخالفت خود را در عمل نشان دهند نه در سخن.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن