اجتماعیاقتصاد مقاومتیاقتصادیشهری

وضعیت محلات محروم بندرامام برای ما مسئولان خجالت آور است

رئیس بنیاد مستضعفان

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: وضعیت محلات محروم بندرامام که در کنار بندر بزرگ و مجتمع های پتروشیمی قرار دارد، برای ما مسئولان خجالت آور است.

به گزارش اقتصاد روز، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از محلات محروم بندرامام خمینی (ره)، با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی اخیر در این منطقه اظهار کرد: بعد از وقوع بارش‌هایی که منجر به آبگرفتگی در بندر امام، شهر چمران و ماهشهر شد، ما در بنیاد مستضعفان برای کمک به مردم این مناطق، پیگیر بودیم و بعد از مشورت با مسئولان استانی و هماهنگی با فرماندهان سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان با قید دو فوریت، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان را برای جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به مردم این مناطق تخصیص داد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه، مبلغ تخصیص داده شده از سوی این بنیاد، هیچ ارتباطی با کمک‌های دولت ندارد و به هیچ وجه جایگزین کمک‌های دولتی نمی‌شود، گفت: با توجه به اینکه فرایند تخصیص کمک‌های دولتی در چنین مواردی زمان بر است، ما در بنیاد مستضعفان با قید دو فوریت این مبلغ را تخصیص دادیم.

وی گفت: در حال حاضر ۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ برای تأمین لوازم خانگی آسیب دیده در منازل ساکنان این مناطق هزینه شده و نیمی از این لوازم خانگی به استان خوزستان منتقل شده است تا هرچه سریع‌تر میان آسیب دیدگان توزیع شود و ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای جبران بخشی از خسارات منازل مسکونی مردم در این مناطق تخصیص داده می‌شود.

به گفته فتاح، بنیاد مسکن و هلال احمر، وظیفه تخمین آمار میزان خسارت‌های وارد شده به منازل مسکونی را عهده دارند و قرار است این کمک‌ها در دو هفته آینده میان خسارت دیدگان توزیع شود.

فتاح در ادامه با اشاره به بازدید از محلات حاشیه‌ای بندر امام و وضعیت دردناک زندگی ساکنان این محلات گفت: متأسفانه ساکنان این مناطق که عمدتاً مردمی هستند که در زمان جنگ آواره شده اند، به هیچ وجه وضعیت مناسبی ندارند و وضعیت آنها اصلاً در شأن این مردم و نظام اسلامی ما نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه وضعیت زندگی مردم در این محلات، برای ما مسئولان خجالت آور است، افزود: متأسفانه این مناطق در حاشیه بندر چند میلیارد دلاری است که نام امام خمینی (ره) که همواره حامی مستضعفان بود، بر روی آن گذاشته شده است؛ امامی که فلسفه انقلاب او و فلسفه وجودی ما، رفع محرومیت بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت احداث منازل مسکونی و محلات جدید بر اساس ضوابط فنی و در شأن مردم بندرامام، گفت: این موضوعی نیست که در اختیار ما باشد ولی ما به عنوان بنیاد مستضعفان آمادگی کامل داریم تا از امکانات در اختیار خود برای خانه دار شدن این مردم استفاده کنیم و زمین، سیمان، آهن یا هرگونه مصالحی که در اختیارمان است را برای خانه دار شدن این مردم، به کار بگیریم.

فتاح بیان کرد: ما باید توجه داشته باشیم که مملکت ما آنقدر ندار نیست که از عهده حل چنین موضوعاتی برنیاید و برای حل این موارد، باید آستین همت بالا بزنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد با هماهنگی مسئولان محلی و استانی، آمادگی مشارکت در تأمین هزینه طرح‌های مسئولان منطقه برای حل مشکل این محلات و مناطق محروم را دارد گفت: دیدن وضعیت این عزیزان دردآور است و ما حتماً از توان خود برای پشتیبانی طرح‌های مسئولان استانی به منظور حل مشکلات این مردم، مضایقه نخواهیم کرد.

وی در پایان تصریح کرد: ما در این سفر اعلام کردیم به تمام خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در آبادان، خرمشهر، بندر امام، شهر چمران و ماهشهر، یک بسته معیشتی را تقدیم می‌کنیم و به زودی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت؛ علاوه بر این نیز، پنج هزار بسته معیشتی به بندر امام برای نیازمندانی که فاقد پوشش حمایتی هستند، از سوی بنیاد مستضعفان تخصیص داده شد.

منبع: مهر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن