اجتماعیبهداشت و درمان

کشف ۵۰۲ قلم دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز

۵۰۲ قلم دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی غیرمجاز از داروخانه‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کشف شد.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از ایرنا، ۵۰۰ قلم کالای غیرمجاز شامل ۳۱۲ قلم دارو، ۱۸۸ قلم و دو قلم تجهیزات پزشکی غیرمجاز از داروخانه ها کشف و ضبط شد.
کشف این کالاهای غیرمجاز توسط بازرسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ۴۴ داروخانه به ارزش سه میلیارد ریال صورت گرفته است.
پرونده متخلفان برای بررسی بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.
سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیش تر بر لزوم برخورد قاطع با قاچاق محصولات و مکمل های ورزشی تاکید کرده و گفته بود این موضوع یک فرآیند همیشگی، قاطع و بدون اغماض است.
براساس اعلام سازمان غذا و دارو، روند تولید، بسته بندی و کارایی محصولات تولید داخل تحت نظارت و پایش است از این رو با اطمینان بیشتر می توان نسبت به مصرف آن مبادرت ورزید در حالیکه مکمل های قاچاق هیچ نظارتی و در نتیجه تضمینی برای مصرف ندارد.
سازمان غذا و دارو با تاکید تاثیر تحریم های اقتصادی و ایجاد محدودیت برای نقل و انتقالات بانکی تصریح کرده بود: این رویکرد می تواند زمینه ایجاد قاچاق بیشتر را فراهم سازد و لازم است جامعه درباره آن هوشیارتر عمل کند، تحریم ها دسترسی بیماران به دارو را با مشکل مواجه می کند و در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی ممکن است بازار سیاه و قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی و مکمل های ورزشی رونق بیشتری بگیرد و به سلامت مردم به طور مستقیم آسیب برساند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن