اتاق بازرگانیاتاق بازرگانی ایرانگزارش ویژه

۱۸۵ نفر برای انتخابات اتاق بازرگانی تایید صلاحیت شدند/ اسامی بعد از تایید هیئت عالی اعلام می‌شود

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی گفت: ملاک برای ما کارت بازرگانی معتبر است و هر داوطلبی که بیش از سه سال سابقه کارت بازرگانی داشته باشد و از شش ماه قبل از ثبت نام عضو هیئت مدیره شرکت باشد می‌تواند در انتخابات حضور یابد.

ابراهیم بهادرانی در گفت‌وگو با اقتصاد روز به نقل از خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین روند بررسی رسیدگی به شکایات داوطلبین شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی گفت: برابر زمانبندی اعلام شده کار رسیدگی هیئت نظارت بر انتخابات تمام شده و اسامی افراد حائز شرایط به انجمن نظارت اعلام شده است.

رئیس هیئت نظارت افزود: آن دسته از کاندیداهایی که به نتایج بررسی هیئت معترض هستند سه روز فرصت دارند تا شکایت خود را به صورت کتبی به انجمن بدهند و در صورتی که انجمن نیز نظر هیئت را تائید کند آنها می‌توانند شکایت خود را به هیئت عالی که ریاست آن بر عهده وزیر صمت است ارائه کنند پس از این مرحله لیست واجدین شرایط نهایی خواهد شد و کاندیداها تا نه اسفند (ده روز) فرصت دارند تا کارهای تبلیغی خود را انجام دهند.

وی در خصوص مولفه‌های بررسی صلاحیت کاندیدها گفت: ملاک برای ما کارت بازرگانی معتبر است و هر داوطلبی که بیش از سه سال سابقه کارت بازرگانی داشته باشد و از شش ماه قبل از ثبت نام عضو هیئت مدیره شرکت باشد می‌تواند در انتخابات حضور یابد.

وی در خصوص عمده شکایات مطرح شده گفت: با توجه به حضور کم افراد در گروه کشاورزی و معدن برخی از کاندیداها خواهان جابجایی به گروه دیگر بودند که با هماهنگی که با انجمن نظارت داشتیم این مشکل حل شد. دو مورد نیز خواهان ثبت نام خارج از موعد قانونی بودند و اظهار داشتند که آگهی ثبت نام را ندیده بودند که خواسته آنها رد شد در مجموع لیست ۱۸۵ نفری کاندیداها روز سه شنبه به انجمن نظارت ارسال شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن