اقتصاد بین المللاقتصادیصنعت و تجارتنفت و انرژی

هند واردات نفت خود از ایران را ۲ برابر می‌کند

رویترز گزارش داد؛

به گفته منابع آگاه، پالایشگاه‌های دولتی هند در نظر دارند واردات نفت خود از ایران را در ۲۰۱۸-۲۰۱۹ دو برابر کنند، این به صورت بالقوه به ایران کمک می‌کند تا سهم خود را در واردات هند افزایش دهد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از رویترز، به گفته منابع آگاه، پالایشگاه‌های دولتی هند در نظر دارند واردات نفت خود از ایران را در ۲۰۱۸-۲۰۱۹ دو برابر کنند. این اقدام به واسطه مشوق‌های ارائه شده توسط تهران انجام می‌شود و به صورت بالقوه به ایران کمک می‌کند تا سهم خود را در سومین واردکننده بزرگ نفت جهان افزایش دهد.

ایران در تلاش است تا با ارائه شرایطی بهتر نسبت به صادرکنندگان دیگر خاورمیانه، شامل عربستان سعودی، مشتریان خود در آسیا را حفظ کند. این درشرایطی صورت می‌گیرد که خطر تحریم‌هی بیشتر این عضو اوپک از سوی آمریکا وجود دارد.

تهران اخیرا تخفیف به هر محموله از خریدهای شرکت‌های هندی را در ازای حجم‌های بالاتر، افزایش داده است. هند پس از چین دومین مشتری بزرگ نفت ایران است.

به گفته ۲ منبع آگاه، در سال مالی حاضر که تا مارچ ۲۰۱۹ ادامه دارد، پالایشگاه‌های دولتی شرکت نفت هند، پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور، سوخت بهارات و سوخت هندوستان، در نظر دارند روزانه ۳۹۶۰۰۰ بشکه از نفت ایران را وارد کنند.

۴ منبع آگاه دیگر هم این برنامه واردات را تایید کرده‌اند.

هر ۴ پالایشگاه در سال مالی قبلی حدود ۲۰۵۶۰۰ بشکه در روز از نفت ایران وارد کرده‌ بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن