اشتغالاقتصاد مقاومتیتعاون و کارآفرینی

7 هزار شغل، هدیه بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال 2500 طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت ایجاد 7 هزار فرصت شغلی را در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رساند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با سفر رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر به عنوان مناطق هدف جدید این بنیاد انتخاب و مقرر شد 600 طرح اشتغال‌‌زایی در این دو شهر ایجاد و راه‌اندازی شود.
براساس این گزارش، دکتر محمود عسکری آزاد و هیأت همراه در این سفر، با حضور در فرمانداری‌ شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر ضمن ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات متنوع و گسترده‌ی بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به تبیین و تشریح طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد به‌‌ویژه طرح «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) پرداختند.
با افزوده شدن ایرانشهر و نیک‌شهر، تعداد شهرهای هدف‌گذاری شده در استان سیستان و بلوچستان توسط بنیاد برکت به 14 شهر رسید. بر همین اساس، بنیاد برکت ایجاد 2500 طرح اشتغال‌زایی را در سال 98 در مناطق محروم و روستایی این 14 شهرستان هدف‌گذاری کرده است.
برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی بالغ بر 2400 میلیارد ریال اعتبار و بودجه از سوی بنیاد برکت در نظر گرفته شده است. این طرح‌های اشتغال‌زایی در قالب الگوی اقتصادی اجتماع‌محور سحاب و عمدتاً در رشته‌های دام‌داری، کشاورزی و صنایع دستی ایجاد و به بهره‌برداری خواهند رسید.
با افتتاح و شروع به‌ کار 2500 طرح‌ اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در سال 98 توسط بنیاد برکت، بیش از 7 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان فراهم خواهد شد.
بنیاد برکتِ‌ِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سال گذشته نیز 1600 طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر 1270 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده است.
حضور در شهرهای سرباز و پیشین و بازدید از یک کشتارگاه صنعتی دام سنگین به عنوان پشتیبان طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه‌ی پرورش دام سنگین از دیگر برنامه‌های سفر رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان بود.
گفتنی است، بنیاد برکتِ‌ِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز 3 هزار و 878 طرح را با حجم سرمایه‌گذاری 3 هزار و 104 میلیارد ریال به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردمان مناطق محروم سیستان و بلوچستان در حوزه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی، ساخت مدرسه و مسجد، احداث مرکز جامع سلامت، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، ساخت مسکن محرومین، ارایه‌ی خدمات مالی و بیمه‌ای به ایتام و … به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن