اجتماعیاقتصاد مقاومتی

مطالبه‌گری در سیستان و بلوچستان باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

نماینده ولی فقیه در سیستان ‌و بلوچستان

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مطالبه‌گری در سیستان و بلوچستان باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش اقتصاد روز، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار یکی از فعالان اهل قلم شهرستان خاش با اشاره به نقاط قوت مطالب وی از جمله انتخاب سوژه‌های خوب و مورد نیاز جامعه بلوچستان، بیان ساده و روان که گاهی با نگاه منتقدانه و طنز آمیخته شده، اظهار داشت: ممکن است افرادی فاقد روحیه نقدپذیری باشند که البته انتقادها در استان ما با توجه به محرومیت‌های موجود تا حدودی می‌تواند قابل‌تحمل‌تر باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان ضمن بیان این نکته که اگر از تندی و تیزی قلم خود کم کنید ممکن است دامنه نوشته‌های شما وسیع‌تر و قدرت تأثیر آن بیشتر شود، ضعف در ایجاد مطالبه گری عمومی را در مطالب این نویسنده متذکر شد و افزود: پیگیری سوژه‌های مختلف در نوشته‌های شما حالت درد دل و تک‌صدایی دارد و به صورت یک مطالبه عمومی دنبال نمی‌شود و قادر به ایجاد یک موج مؤثر نیست تا به نتیجه برسد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نکته مهم را خارج شدن از حالت تک صدایی دانست و عنوان کرد: باید هم‌صدا و هماهنگ باشید تا مطالبه‌گری تبدیل به یک فرهنگ شود و نتیجه مطلوب حاصل شود و تمرکز بر روی موضوعات خاص و مهم بهتر از پراکندگی در موضوعات مختلف است.

وی نگاه معلمانه، دردمندانه، کارشناسانه و طبیبانه این نویسنده را بسیار مؤثر عنوان کرد و ادامه داد: پرداختن به برخی موضوعات از جمله فرهنگ‌های غلط و آداب رسوم آسیب‌زا بنا بر شرایط، موافقان و مخالفانی دارد و ممکن است به ذائقه خیلی‌ها خوش نیاید اما برای کاستن از این مشکلات دست کشیدن از اصل مطلب درست نیست بلکه لازمه این امر نگاه ویژه‌تر و ظرافت در عمل است.

منبع: مهر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن