اجتماعیتعاون و کارآفرینی

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ ارائه دو بخشنامه در خصوص نظام مهندسی به مجلس توسط وزیر راه/ مهندسین فعال در بخش دولتی نمی‌توانند در بخش خصوصی کار کنند/

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ارائه دو بخشنامه در خصوص نظام مهندسی به مجلس توسط وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش اقتصاد روز «سید هادی بهادری»، نماینده مردم ارومیه و نایب رییس  کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی اخیراً دو بخشنامه در خصوص نظام مهندسی ارائه داده است، گفت: اولین بخشنامه، در این خصوص بود که “ارجاع نظارت توسط شهرداری‌ها” در حوزه ساختمانی انجام شود، این درحالی که باید این از کار از طریق سازمان نظام مهندسی انجام شود.

او با تاکید بر اینکه مخالف این بخشنامه هستیم، تصریح کرد: ارجاع نظارت همانند سابق باید توسط سازمان نظام مهندسی انجام شود تا سبب تضعیف سازمان نشود. شهرداری ها سابقا نشان داده‌اند که کار را به نحو احسن انجام نمی دهند، اینجاست که روابط بر ضوابط حاکم می شود.

بهادری عنوان کرد: بخشنامه بعدی در خصوص عدم اشتغال به کار در نظام مهندسی، توسط مهندسان شاغل در بخش دولتی است.

وی در ادامه گفت: مهندسینی که در بخش دولتی کار می‌کنند، دیگر نمی‌توانند در نظام مهندسی فعالیت کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با این بخشنامه وزیر محترم راه و شهرسازی موافق هستیم افزود: کسانی که در بخش دولتی مشغول به کار هستند، نیاز ندارند که در بخش خصوصی مجدداً کار کنند.

بهادری افزود: تعداد مهندسان بیکار در جامعه زیاد است و چنانچه با روال قبلی ادامه دهیم، فرصت برای مهندسان بیکار محدودتر می شود.

نماینده ارومیه با تاکید بر اینکه بایستی فضا را برای فعالیت این قشر نیز فراهم کنیم، رضایت خود را نسبت به بخشنامه دوم اعلام کرد و گفت: بایستی با دید مثبت به این بخشنامه نگاه  کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن