حمل و نقلصنعت و تجارت

بازآفرینی شهری، مهم ترین دستورکار وزارت راه در سال ۹۷

آخوندی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به ورود رئیس جمهور به موضوع بازآفرینی شهری، این موضوع از جمله فعالیت های اصلی این وزارتخانه در سال جاری است.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در نشست مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها گفت: سال ۹۷ از نظر اقتصادی و از جهت بودجه اعتباری عمرانی کشور، شاید سال دشوارتری نسبت به سال ۹۶ باشد. در عین حال اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه‌هایی برویم که امکان تامین مالی‌اش از بازارهای بین‌المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین‌المللی باشد، می‌توان کارهای بزرگی را انجام داد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: یکی از مباحث و موضوعاتی که باید تمرکز خود را روی انجام آن قرار دهیم، بحث بازآفرینی شهری است که رئیس‌جمهوری شخصا وارد موضوع شد و از همه ما انتظار دارد که در این حوزه در موضوع بازآفرینی شهری تمرکز بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: از موضوعات دیگر نیز که در سال جدید روی آن تمرکز خواهیم داشت، مباحث و موضوعات مالی و روش تامین مالی و مباحث و موضوعات بانکی و مالی است که تعقیب می‌کنیم.

عضو دولت دوازدهم تاکید کرد: تمام تلاش من این است که در حوزه مسکن و شهرسازی، بازآفرینی شهری محور اصلی فعالیت‌های ما قرار بگیرد و بتوانیم منابع زمین که در اختیار ما قرار دارد را پشتوانه بازآفرینی شهری قرار دهیم و این موضوع را با جدیت بیشتری دنبال کنیم و این موضوع مهمی است که در سال جدید تعقیب خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی دیگر از مباحث مورد تمرکز ما در سال جدید، موضوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. در این راستا ما هر موضوع و طرحی که به سمت صرفه‌جویی در مصرف انرژی گرایش چه در حوزه ساخت و ساز و مسکن و چه در حوزه حمل و نقل داشته باشد را دنبال خواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن