اجتماعیاقتصاد مقاومتیشهریکاندیداهای برگزیده انجمن فرهنگ سازی و توسعه اقتصاد مقاومتیمحیط زیست

فوت یک پسر 11 ساله بر اثر حمله سگ‌های ولگرد/ ممانعت بی‌جای برخی تشکل‌ها از جمع‌آوری سگ‌ها عامل این حملات است

کودکی ۱۱ ساله در شیراز مورد حمله بیش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت. فرماندار شیراز در این خصوص گفت: تشکل‌های حامی سگ‌های ولگرد در نشستی کار جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را در مقابل زمین و تسهیلات بانکی برعهده گرفتند اما بعد از گذشت ۱۰ ماه اقدامی صورت نگرفت.
به گزارش اقتصاد روز به نقل از خبرگزاری فارس ، یک کودک ۱۱ ساله در شیراز مورد حمله بیش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت.

مادر این کودک ۱۱ ساله گفت: پسرم در حالی که برای آوردن فرغون در اطراف خانه‌مان رفته بود، مورد حمله بش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت.

برای نجات فرزندم از چنگال این حیوانات به سمت سگ های ولگرد رفتم که این سگ‌ها به من هم حمله کردند و در نهایت یک راننده با ماشین به سمت سگ‌ها حمله‌ور شد و من و فرزندم را رها کردند.

فرزندم پنج روز در بیمارستان و بخش آی سی یو تحت مراقبت ویژه بوده است اما با وجود تلاش پزشکان، جان باخته است.

فرماندار شیراز در خصوص جمع آوری سگ‌های ولگرد گفت: بعضی از تشکل های حامی حیوانات و سگ های ولگرد معتقدند که این حیوانات موذی باید آزاد و رها باشند در صورتیکه این مساله می تواند به قیمت جان انسان های بی‌گناه و بی دفاع تمام شود.

وی افزود: ابتدای امسال در نشستی با حضور این تشکل‌ها مقرر شد که کار جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد شیراز به آنها واگذار شود و در مقابل زمین، تسهیلات بانکی و بودجه مشخصی تامین شود، اما با گذشت ۱۰ ماه از این نشست دیگر خبری از این فعالین حامی حیوانات نشده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا