اشتغالاقتصاد مقاومتیتعاون و کارآفرینیصنعت

آغاز به کار سومین نمایشگاه شیشه با حضور شرکت های چینی و ترکیه ای

سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته با میزبان شرکت هایی از چین و ترکیه افتتاح شد.

به گزارش اقتصادروز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته صبح امروز پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران افتتاح شد.

«ادریس مازندرانی» رئیس این ستاد سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته در حاشیه مراسم افتتاحیه، از حضور شرکت های چینی و ترکیه ای در این نمایشگاه خبر داد.

وی با بیان این که بیش از ۶۰ شرکت ایرانی نیز در سومین نمایشگاه شیشه و تجهیزات وابسته به معرفی محصولات خود می پردازند، افزود: این نمایشگاه در مساحتی حدود ۷ هزار و ۵۰۰ متر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران از امروز کار خود را آغاز کرد.

مازندرانی با اشاره به سهم۴ درصدی صنایع شیشه در توسعه اقتصادی کشور، اظهارداشت: سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته فرصت مناسبی است که فعالان این صنعت بتوانند به رشد این میزان کمک کنند.

وی با یادآوری صادرات شیشه ایران به ۳۵ کشور دنیا، خاطرنشان کرد: افزایش میزان صادرات این صنعت می تواند با تکیه بر چنین نمایشگاهی رقم بخورد و فرصت برای غرفه داران فراهم می شود تا با برگزاری جلسات B2B قراردادهای خارجی خود را افزایش دهند.

رئیس ستاد برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و صنایع وابسته حضور شرکت های چینی و ترکیه ای در این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای همکاری بیشتر تولید کنندگان ایرانی با این کشورها دانست و تصریح کرد: در ایران به دلیل داشتن معادن سیلیس، سوخت ارزان و ماشین‌آلات مدرن نرخ تمام شده شیشه وصنایع مرتبط آن کمتر از کشور‌های دیگر است و این مساله موجب می شود تا ترکیه و چین با حضور در این نمایشگاه نسبت به خرید محصولات ایرانی ترقیب شوند.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و صنایع وابسته، از پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ تا یکشنبه ۶ بهمن از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ میزبان بازدید کنندگان در سالن های ۵ و ۶ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن