اجتماعیشهرینفت و انرژی

تغییر ساعت کاری سازمان ها با هدف مدیریت مصرف برق

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر گفت: امسال نیز با هدف کاهش بار شبکه برق در ساعت های اوج مصرف، تغییر ساعت کاری اداره ها و سازمان ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش اقتصاد روز و به نقل از «هادی مدقق»  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تلاش می شود از طریق رایزنی با هیات دولت و همکاری استانداری های سراسر کشور، برنامه تغییر ساعت کاری به مرحله عمل درآید.
وی اجرای این طرح در سال گذشته را بسیار مثبت ارزیابی کرد و در عین حال از جدی گرفته نشدن آن در تهران به دلیل برخی مسایل خبر داد.
مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر ادامه داد: تغییر ساعت کار اداره ها کمک قابل توجهی در مدیریت بار شبکه برق به خصوص در سایر کلان شهرها، شهرها و مراکز استان کرد زیرا مصارف این دستگاه ها اثر زیادی روی کاهش بار شبکه دارد.
مدقق خاطر نشان ساخت: دستگاه های اجرایی باید پس از پایان کار در هنگام تغییر ساعت همه وسایل سرمایشی خود را از مدار خارج و مصرف برق سایر بخش ها را مدیریت کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر گفت: سازمان ها اگر نسبت به اجرای این برنامه دقت لازم را به خرج ندهند با تدابیری که اندیشیده شده است با قطعی کامل برق مواجه خواهند شد.
به گزارش ایرنا، تغییر ساعت کاری اداره ها و وزارتخانه ها پارسال از تیرماه به مرحله اجرا درآمد و توانست حدود 2 هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی ایجاد کند.
در آخرین روزهای اردیبهشت ماه که هنوز تا وارد شدن به روزهای گرم سال فاصله داریم، میزان مصرف برق کشور از مرز 42 هزار مگاوات گذشت و به 42 هزار 930 مگاوات رسید.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن