اجتماعیشهری

جانبازان، رهبرانِ نهضت اند

" امام خمینی رحمه الله علیه"

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری-تحلیلی اقتصاد روز, امضاء کنندگان این مرقومه، تقاضا داریم نامه پیوست که مربوط به چگونگی تضییع حقوق جانبازان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی توسط مدیران گذشته می باشد، و مسئولان جدید حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی با وجود پیگیری هایی متعدد و نامه نگاری از سوی نماینگان جانبازان، تاکنون جهت احقاق حقوق آنان اقدامی انجام نداده اند؛ در رسانه مرتبط ، جهت روشنگری و پیگیری مسئولان قضائی در رسانه مرتبط منتشر گردد.
باسپاس

یعقوب توکلی، رضا برجی، احمد ناطقی، حسین جعفریان . نجفی، امیریان و حبیب زاده

هوالحکیم

جناب آقای قمی
ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی

سلام علیکم
باورمان نمی شد به محض پایان جنگ، محکوم به فراموشی باشیم، جانبازان، ایثارگرانی، جان برکف بودند که بی هیچ چشم داشتی درطول سال های جنگِ تحمیلی و تجاوز دشمن، در خطوط مقدم جبهه، قهرمانانه سینه خود را در برابر آتش دشمن سپر کرده و در راه حفظ کیان اسلام، سلامت خود را تقدیم کردند؛ و در کشاکش نزاع و نبرد، با غیرت و مردانگی زیر بارانی از گلوله و آتش، ترجمان ایثار و فداکاری بوده اند و در روزهایی که از خونِ گلگون شهیدان، آسمان به سرخی می زد؛ امام خمینی رحمه الله، امام شهیدان، سلسله دار انقلاب و امام دل ها فرمودند: ” جانبازان رهبران نهضت اند” و مقام معظم رهبری در مقام شامخ آنان فرمودند: ” شما جانبازان، مجاهدانِ فداکار و شهیدان زنده‌اید”
جانبازان قهرمانان واقعی و سند زنده و غیرقابل انکارِحقانیت انقلاب اسلامی، در سخت ترین دوران کشور، شرف، شجاعت و تعهد خود را ثابت کرده و امروز با دست و پاهای بریده و چشم های نابینا و جسمی پر زخم با امید و ایمان و اراده، آماده اند تا با اثر و آثار خود، شور و نشاط حسینی را ایجاد و جان و روح مخاطب را متأثر سازند.
جانبازان با وجود درد ها و زخم ها و ناتوانی هایی که از دشنه کین دشمنان بر بدن دارند، هر گاه احساس کردند برای دفاع از انقلاب و نظام باید در صحنه حضور پیدا کنند، سختی ها و مشکلات را به جان خریده و آمادگی خود را در دفاع از انقلاب، ارزش ها و نظام درمعرض دید و قضاوت دوست و دشمن قرار داده اند.
جانبازان و آزادگان، هم آنان که از زندگی، مال، تحصيل و همه چيز خود گذشتند؛ امروز نه تنها کوچکترین جزئی از رهبری این نهضت به شمار نمی آیند!!!!! یلکه برای تامین اولین مایحتاج زندگی خود در سایه بی مهری، کم لطفی و ظلم مسئولین و متولیانی که به آخرین جرعه این جام تهی هم بسنده نمی کنند؛ مورد تعرض و تهاجم هستند.

هرکس به طریقی دل ما می شکند بیگانه جدا دوست جدا می شکند
بیگانه اگر می شکند حرفی نیست از دوست بپرسید چرا می شکند

به لطف فرصت طلبی و شعارهای برخی از مسئولین، این قشر مظلوم، در زمره جیره خواران نظام و طلحه و زبیرها تلقی شده و روحشان در سایه نگاه طلبکارانه ی آنان بی تاب است و امیدوارانه در انتظار کلامی و دفاعی از سوی کسانی که در هنگامه نبرد و خون وآتش در خارج از کشور ،فارغ البال مشغول به تحصیل و کسب مال برای قدرتمندی امروز و گردآوری سوابق خدمت و…. بودند؛ تاب می آورند.
جناب آقای قمی در سال 1374 به لطف طراحی کاسبکارانه مدیریت حوزه و به لطف معرفی نامه تعدادی از جانبازان حوزه، متراژ وسیعی زمین به نام حوزه معامله گردید؛ که با وعده در اختیار گذاردن 1550 متر از این زمینها به جانبازان، هریک با فروش داشته هایشان، به امید سرپناهی برای خانواده، هنگامی که قیمت تمام سکه بهار آزادی 44 هزار تومان بود؛ هریک مبلغ یک میلیون تومان به حساب حوزه واریز و در یک رفتار کلاهبردارانه در همان دفتر خانه با گرفتن امضاء از جانبازان، کلا به حوزه واگذار شد.
از آن پس تا به امروز در قصه ای فرسایشی که شرح آن در اين مقال نمی گنجد و اسناد آن نزد بازرسان سازمان موجود است، مدیران سابق، دفتر حقوقی حوزه با ترفندها و چشم طمع بر همین سرمایه پس انداز شده ی تنهاترین و بی آلایش ترین این به اصطلاح رهبران نهضت راخواسته اند از همین هستی ساقط کنند.
شایان ذکر است برخی از مدیران حوزه و سازمان تبلیغات با همکاری یکی از بزرگترین زمین خواران تهران به نام گودرزی، با زدو بندهای حرفه ای سند زمین مذکور را به نام اشخاص حقیقی تنظیم کرده اند
ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی اینک دلاورمردانی که سراسر زندگی شان، نشان از ایثارگری و جانبازی دارد. و مدال افتخار آزادگی و جانبازی را نعمتی ارزشمند و هدیه گرانبهای خداوند متعال پنداشته اند، و در این راه، صبر و مقاومت کرده اند؛ می دانند در این جامعه. زندگی جانباز، همراه با سوختن است و سهم خودی ها در این سوزاندن کم از بیگانگان ندارد؛ اما با این وجود بر اساس فرمایش سرور شهیدان عالم حسین ابن علی می خواهیم زیر بار ظلمی نرویم و به دنبال ظلمی هم به حقوق بیت المال نیستیم، اما نمی دانیم اگر قادر به احقاق حقوق پایمال شده خود نشویم باید چه داستانی برای همسر و فرزندانمان از جنگ و پس از آن تعريف کنیم؛ از قدر دانی ها و احترام ها و ارزش گذاری های آن زمان؟ يا بی مهری ها و جور و جفا های اين دوره چه بگوئیم؟
لذا برشماست که به احترام ارزش های اسلامی در رضایت حضرت حق و معصومان علیهم السلام با در نظر گرفتن شرایط جسمی، روحی و ذهنی جانبازان و آزدگان، از تحمیل برخی خواسته ها و ایجاد فشارهای روحی و جسمی برای کسب برخی منافع به اصطلاح سازمانی و در واقع شخصی و گروهی عده ای بپرهیزید و از حریم حرمت دار جانبازان در احقاق حقوق مسلمشان دفاع کنید .
بدیهی است با توجه به زمان قابل توجه” 25 سال” مترتب بر این ماجرا و ظلم روا شده، ما جانبازان حوزه هنری تا پایان، برای تحقق خواسته های برحقمان ایستاده ایم و از همگانی کردن این فریادها دیگرهیچ معذوریت اعتقادی و اخلاقی و اجتماعی و عذاب وجدان انقلابی نخواهیم داشت .

جانبازان حوزه هنری

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن