اقتصادیبورس

جزئیات معاملات بورس کالا در خرداد/ ارزش معاملات؛۵۶هزار میلیاردریال

تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی خرداد ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از دو میلیون و ۱۰۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال بود. به گزارش اقتصاد روز به نقل از مهر، بر اساس اعلام بورس کالای ایران، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۲۰۹ هزار و ۱۰ تن انواع محصول به ارزش ۲ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال بود.

بر این اساس در این تالار ۹۹۰ کیلوگرم زعفران، ۶۰ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۱۷۸ هزار و ۵۲۵ تن گندم، ۷ هزار و ۷۷۵ تن شکر، ۲۱ هزار و ۴۰۰ تن روغن خام، ۴۰۰ تن دانه های روغنی، ۱۰۰ تن خرما و ۷۵۰ تن جو طی ماه مذکور به فروش رسید.

این گزارش حاکی است، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۰۹ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۵ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۳۹۳ هزار و ۶۹۳ تن انواع قیر، ۳۱۰ هزار و ۹۴۱ تن انواع مواد پلیمری و ۱۲۲ هزار و ۸۳۰ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۴۱۹ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۹۹ هزار و ۴۷۰ تن لوب کات، ۵۱ هزار و ۲۰۰ تن گوگرد، ۳ هزار و ۹۸ تن عایق رطوبتی، ۲۲۰ تن گازها و خوراک ها، ۴ هزار تن سلاپس واکس، ۴ هزار و ۵۱۷ تن روغن اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در خرداد ماه شاهد معامله ۴۶۷ هزار و ۷۹۱  تن انواع کالا به ارزش ۱۷ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۳۷۰ هزار و ۱۳۵ تن انواع فولاد، ۲۰ هزار و ۱۵۵ تن انواع مس، ۵۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۱ تن کنسانتره ، ۱۱ هزار و ۹۲۰ تن آلومینیوم، ۵ هزار تن سیمان، ۳۵ هزار تن آهن اسفنجی و ۲۵ هزار تن سنگ آهن از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالا نیز طی مدت مذکور معامله ۱۰ هزار و ۴۱۰ تن انواع محصول کشاورزی و ۴ هزار و ۱۲۸ تن ضایعات فلزی را تجربه کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن