خودروصنعت و تجارت

خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو در سال ۹۷ شدند

در کمیسیون صنایع مجلس؛

عضو کمیسیون صنایع گفت: خودروسازان در جلسه مشترک با نمایندگان در کمیسیون خواستار افزایش قیمت خودروها شدند.

به گزارش اقتصاد روز رضا انصاری  در خصوص جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن با مدیران خودروسازی کشور گفت: در این جلسه در مورد قیمت خودروها صحبت کردیم. مسئله اساسی خودروسازان این بود که با توجه به شرایط کشور باید قیمت خودرو افزایش یابد اگر این اتفاق نیفتد خودروسازان ادعا می کردند که با ضررهای زیادی مواجه خواهند شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اعضای کمیسیون معتقد بودند که افزایش قمیت خودروها باید منطقی باشد. خودروسازان باید بدنبال روش هایی برای کاهش قیمت ها تمام شده باشد.

وی اظهار داشت: مقرر شد سازمان حمایت از مصرف کنندگان آنالیز دقیقی از قیمت خودروها ارائه دهد و کارگروهی نیز در کمیسیون با حضور خودروسازان و نمایندگان تشکیل شود تا بررسی دقیق تری انجام شود.

انصاری با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخل گفت: در راستای حمایت از تولید داخل نباید به صورت غیرمنطقی قیمت ها افزایش یابد.

وی در تشریح علل درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت خودروها گفت: خودروسازی سایپا یکی از مشکلات خود را وجود ۱۱ هزار نیروی انسانی مازاد اعلام کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهارداشت: هزینه های پرسنلی یکی از مشکلات اساسی خودروسازان است. علاوه بر این هزینه های تامین قطعات خودرو با افزایش نرخ ارز افزایش یافته است زیرا قطعه سازان مواد اولیه خود را از خارج از کشور تامین می کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن