اجتماعیاشتغالصنعتصنعت و تجارت

سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تامین می‌شود

معاون وزیر صنعت:

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش سرمایه‌گذاری ثابت، یکی از مشکلاتی است که کشور با آن مواجه شده است و از همین رو باید برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کنیم.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از ایرنا،سعید زرندی در جمع خبرنگاران در زنجان، اظهار داشت: چهار هزار و ۵۰۰ طرح نیمه‌تمام از بین ۵۰ هزار طرح در سطح کشور، شناسایی شده است که تلاش می‌شود برای سرمایه ثابت آن‌ها کمک کنیم.

وی با تاکید بر توجه به رونق تولید و ایجاد اشتغال از نگاه سرمایه‌گذاری ثابت و تحرک در اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: به این منظور، برنامه‌ای از بانک مرکزی خواسته شده و پیشنهاداتی نیز ارائه شده است.

زرندی اظهار داشت: کمک به سرمایه ثابت واحدها برای حدود ۵۰ طرح متوسط و بزرگتر در ۱۲ استان کمتر برخوردار جهت ایجاد تحرک اقتصادی در آن مناطق، اجرایی خواهد شد.

وی گفت: در پرداخت تسهیلات نیز مبحث تبصره ۱۸ قانون بودجه از شهریور سال جاری، سرعت گرفته و امیدواریم که بانک‌ها بتوانند تسهیلات لازم را به واحدهای معرفی شده پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، ۴۴ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد که از میان آن‌ها حدود ۱۰ هزار واحد به میزان ۲۳ درصد راکد است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن