اقتصاد مقاومتیاقتصادیصنعت و تجارت

ورود ۶۳.۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی به اهتمام دولت در آذربایجان‌غربی

معاون هماهنگی اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش بی‌نظیر دولت تدبیر و امید برای جذب سرمایه خارجی در همه استان‌های کشور به‌ویژه این استان گفت: بین سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ افزون بر ۶۳ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار سرمایه خارجی وارد استان شده است.

به گزارش اقتصاد روز،نادر صادقی افزود: البته میزان سرمایه گذاری های مصوب برای آذربایجان غربی طی این مدت بسیار بیشتر از این رقم بوده و به حدود یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون دلار می رسد.

وی اضافه کرد: در این مدت، ۳۴ طرح سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان غربی طرح و تصویب شده که رقمی بی نظیر به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در کنار سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری داخلی قابل توجهی نیز در استان پذیرفته و اجرایی شده، ادامه داد: بین سال های ۱۳۹۲ تا امسال، یک‌هزار و ۳۵۵ پروانه سرمایه گذاری داخلی در استان صادر شده است.

صادقی بیان کرد: مجموع سرمایه گذاری انجام شده در قالب این طرح ها در آذربایجان غربی، افزون بر ۳۵ هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار کرد: اشتغال زایی قابل توجهی را در این بخش شاهد بودیم و با جذب سرمایه قابل توجه خارجی، افزون بر ۱۴ هزار و ۳۴۰ نفر در استان مشغول کار شده اند که بخش قابل توجه آن، اشتغال پایدار و طولانی مدت است.

وی با اشاره به اینکه طی هفت سال گذشته حداقل ۱۵ واحد بزرگ تولیدی در آذربایجان غربی افتتاح شده، گفت: مجموع سرمایه گذاری آنها افزون بر ۱۷ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال بوده و ۲ هزار و ۵۰۱ نفر نیز با اجرای کامل آنها مشغول فعالیت شده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی افزود: شرکت نورد و لوله خاورمیانه، سهند درب، آلدورا چلیک درب، کارخانه قند ارومیه، بام گام عایق، پاک اندیشان شهرآذر، پتروشیمی مهاباد، دهلر ایرانیان، پتروشیمی میاندوآب و ابزارجراحان ارومیه از جمله این طرح هاست.
توسعه سرمایه گذاری مهمترین وجه توسعه اقتصادی است که این مهم در دولت تدبیر و امید بسیار مورد توجه بوده است.
منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن